Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tisztítsam az akváriumi...

Hogyan tisztítsam az akváriumi homokot?

Figyelt kérdés
arra gondolok hogy amikor kicserélem a vizet meg lemosom a köveket, akkor a homokot hogyan tudnám tisztítani? és az akváriumi homok ha vizes lesz az iszap állapotú lesz vagy milyen? még nem használtam az akváriumba azért nem tudom
2010. febr. 20. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:

én beraknám egy edénybe és be a sőtőbe..

kiégetném..

2010. febr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ez komoly?
2010. febr. 20. 16:04
 3/7 Doruss ***** válasza:

Nem nem hiszem hogy az...

Amúgy én úgy szoktam (mondjuk nekem kavics van de aszondják homokkal is működik), hogy veszek egy műanyag tölcsért (ha nincs egy levágott fél literes palack is jó), a végére ráerősítek egy gumicsövet, a cső másik vége alá vödröt teszek, beteszem a tölcsért az akváriumba, megszívom a végét, és miközben a vödör felett tartom a csövet, szépen végigmegyek a kavicson a tölcsérrel. Az a lényeg, hogy az, ahova folyik, mindig lejjebb legyen, mint az akvárium alja. Csak vigyáz, hogy ne menjen a szűdba, bár én béna vagyok és mindig a szűmba megy, de mondjuk attól nem lesz bajod.

Remélem, működik homokkal is! ha esetleg felszippantja a homokot, lehet, hogy segít hogyha fél-egy centivel a talaj fölött tartod.

Sok szerencsét, remélem, segíthettem!

2010. febr. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Doruss ***** válasza:
Jajj előző vok bocsi azt akartam írni hogy szádba és hogy vigyázz. Bocsi! :$
2010. febr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A homokot soha nem fogod úgy tisztán tartani, mint a kavicsot. Szerintem inkább térj vissza a kavicsra.
2010. febr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A cső legyen hosszabb egy-két méterrel, és nem megy víz a szádba, a homokot nyugodtan szívd fel, a vödörben mosd ki többször, és mikor már kristálytiszta vizet öntesz le róla, tedd vissza az akiba.
2010. febr. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek :) szerintem is inkább maradok a köveknél.

Mondjuk az én akváriumom elég kicsi és csak egy nagyobb meg egy kisebb kő van benne plusz egy nagyon szép kagyló


tökéletes:D

2010. febr. 21. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!