Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta tartása más halakkal?

Betta tartása más halakkal?

Figyelt kérdés
kb 60 literes akváriumot akarok venni.Milyen és mennyi hal mehet bele egy bettával?

2015. ápr. 17. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:

A betta mellé még kb. 6-8 nanohal.

[link]

2015. ápr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, a Pseudomugil gertrudae csipked. 12 fős létszámmal, dupla ekkora helyen is.


A Borarasok annyira falatnyik, hogy sok betta gyorskajának nézi őket. Ha velük akarsz próbálkozni, akkor fel kell készülnöd arra, hogy szétszedd őket, ha nem működik a társítás. (Az enyém Borarasokkal lakik, de van egy üres akváriumom teljes felszereléssel gond esetére. 3 napig járt utánuk fogat csattogtatva a szentem, mire rájött, hogy lehet nem ebédnek szántam őket. Azóta béke van, még egy sanda oldalpillantást sem vetett rájuk.)


A betta területvédő. Ha ő érkezik utoljára az akváriumba, akkor nagyobb az esélye, hogy az új helyet apróhalastól elfogadja és nem kekeckedik. Az is egy megoldás, ha egy darabig betta nevelgeted a minihalakat, hogy ne legyenek annyira veszettül picik.


60 literben én leginkább egy csapat parázslazaccal próbálkoznék. Ők is 2-3 centisre nőnek, de vagy kétszer olyan magasak, mint a Borarasok, így nehezebb őket 10-12 fogásos gourmet vacsorának nézni.

2015. ápr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
milyen konkrét halat ajánlotok?
2015. ápr. 17. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!