Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez igy milyen? 80literben?

Ez igy milyen? 80literben?

Figyelt kérdés

9neon

6guppy

4foltospancelos



#akvarisztika #koszi halak
2015. ápr. 19. 16:54
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Allatkereskedesbe adom el ha beveszik
2015. ápr. 21. 17:11
 22/27 anonim ***** válasza:
Oda vinném utoljára be a halam...
2015. ápr. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

B.Joci mi szamit laposnak? az enyem 36cm magas.

A lapos 75 literesbe milyen es mennyi halad van?

Egyebkent gyonyoru az az akva

2015. ápr. 22. 20:07
 24/27 A kérdező kommentje:
A 36 cm magassag az laposnak vagy magasnak minosul? B.Joci a 75 literesedbe milyen es mennyi halad van?
2015. ápr. 23. 17:04
 25/27 anonim ***** válasza:

Bocs a késői válaszért, de én csak minden másnap este tudok válaszolni.


A lapos olyan mint egy szélesvásznú tv, 16-9 vagy laposabb, vannak a magas akvák, példa van a szabvány 72 liter, az is 60cm hosszú mint a szabvány 54 literes, tehát hiába több a liter az úszótér ugyanolyan hosszú.


Nekem 10 neon van, mellé garnélák, pár csiga, külön nitrátot nem adagolok a növényeknek, a halaktól amennyi jön az elég szokott lenni, talajba viszont szoktam operálni, pár növényhez megy nitrát is.


(van 6 üzenet még amit megírok, utána a tiéd van soron, van ahogy nézem utána is bőven)

2015. ápr. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen :)

Meg annyit hogy nekem marad 6 guppy es 6corydoras hozzajuk milyen novenyt?

2015. ápr. 23. 20:12
 27/27 anonim ***** válasza:

Most jutottam el az üzeneteidig, láttam ugyanazt kérdezted mind itt, akkor ezeket megválaszoltam.


A növényezés összetett dolog, elsőre van egy keletkezett növényi tápanyag, ez főleg nitrát ami a biológiai szűrésed végterméke, a halaktól keletkező ammóniából lesz, baktériumok állítják elő ammóniából két lépcsőben.


Az etetésnél még keletkezik egy rakás elem, foszfát, kálium, vagyis a macro elemek, mellé egy csomó micro elem is felszabadul, vas, bór, molibdén, stb viszont a keletkezett elemek nincsenek arányban a nitráttal, foszfáttal, ezért kell kiegészítő növénytáp ami nitrát foszfát mentes, sokaknak bevált az easy life profito.


A növényeknek kell még fény, 36cm magas akvára elég 2 sor t8 fénycső, ezzel már lehet szépen növényezni, viszont nem árt szénforrást biztosítani, főleg ha sok a felszínre érő növény, mivel a fénycső alatt már erős fénnyel kell számolni gyenge világításnál is.


12 apró hallal már lehet szépen növényezni, van olyan, vagyis létezik, hogy függetleníteni lehet egy növényt a vízben keletkezett, és beadott növénytáptól, ezt főleg gyökéren keresztül lehet megtenni, vagyis a talajba lehet nyomni komplex műtrágyát tartalmazó tablettákat, a leg olcsóbb az aquaplant, 10 ft körül mozog 1 tabletta, ilyenkor viszont a növény főleg a talajból vesz fel tápanyagot nem lesz szerves része a nitrogén körforgásnak, nem javítja a vizet. Léteznek talajban ütősebb megoldások is, táptalaj, virágföld, kertészeti táprúd, gyári akvarisztikai npk táprúd.


Létezik csak micro elem pótlás a talajba, ilyenkor az akvárium vizében keletkezett is használatban van, az egyik legjobb a jbl kugeln, rengeteg embernél bizonyított.


Fényerőhöz kell igazítani a választott növényeket, kétfajta van van a bokros, ami a talajszinttől egymás mellett leveleket hoz.

Van a futós, lég gyökeres, ezeket szárosztással lehet szaporítani, amit levágsz életképes, le lehet ültetni megmarad, a lég gyökereken keresztül is vesz fel tápanyagot, példa: kocsány nélküli ambulia, hínárfélék, indiai vízi csillag, stb


A bokrosokat nehezebb szaporítani, példa egy bokros crypto levelét ha levágod tönkre megy, nem életképes, tőosztással, lehet szaporítani.


Ha 1 sor fénycsöved van, és nem t5 fénycső akkor alacsony fénnyel beérő növényeket lehet, ha két sor t8 fénycső van akkor mehetnek közepes fényt kérő növények is.


Innen választhatsz: [link]


A fénycső bővítés ilyen: [link]


Nekem ebbe két sor t8 fénycső van: [link] 60cm-es 18 wattos, ez bőven elég 35 cm magas akvára.

2015. ápr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!