Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy Sera Fil Bioactive 130-as...

Egy Sera Fil Bioactive 130-as szűrő elbír egy 80 literes akváriummal, neonhalakkal?

Figyelt kérdés
Nagy előnye a benne lévő sipo, ami a tetra EX sorozatú szűrőkben nincsen, bár ez a "sera siporax, a legyőzhetetlen, ami minden károsanyag lebontást elvégez" dolog csak sera-reklám szerintem
2015. máj. 9. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Minden káros anyagot nyilván egyik se tud lebontani, ezért kell a rendszeres részleges vízcsere.

Egy komoly belső szűrővel, ami megfelelő áramlást biztosít, elég lehet 80 literhez.

Önmagában esélytelen.

2015. máj. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem bőven elbír 80 literessel, 11 wattos a szűrő, elégnek kell lennie magában.


A siporax nitrátig jó, tehát az ammónia, és a nitrit szint tartható alacsonyan, de az is a baktériumoknak köszönhető nem a siporaxnak.


Tetrában ami hasonló lehet teljesítményre az ex600, annyi hogy a tetra csonkoknál mért teljesítményt ad meg, ami 600L/h a valóságban 300 L/H körül van az akváriumban, én gond nélkül szűrők vele 115 literes akváriumot, igaz nem dupla, hanem csak 1 esőztető cső van, azt hiszem 6 luk.


Nem ismerem a sera szűrőt, a kiirt watt miatt bőven elég kell, hogy legyen.

2015. máj. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt hozzá teszem, az aquatan kivételével messze kerülöm a sera márkát, szűrőben: jbl, tetra, eheim, utóbbi 3 van is használatban.
2015. máj. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A watt az egy dolog, én sem azt mondtam, hogy ne enné az áramot...


Viszont a sera alapból 300 l/h-s, ami akkora térfogatú szűrőközeg ellenállást leküzdve, ha beérik, nagyon jó, ha marad belőle 120-150 l/h.

Az meg harmatgyenge, biológiai szűrésre jó lehet, de arra, hogy elégséges áralmást is csináljon, édes kevés.


Ez konkrétan másfélszeres vízforgatásra képes óránként.

A duplája lenne a minimum.

2015. máj. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a sera, eheim, valós értéket ad meg, a többiek pedig 1,5-2x értéket, legalábbis külső szűrőknél.


Tehát a terta ex600, és a sera szűrő hasonló valós teljesítményen van, mindkettő 300 körül van ami rövidebb esőztetővel szerintem elég.

2015. máj. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pl a JBL e900-as szűrőm 900-ra van kiírva, tiszta szűrőanyaggal, új állapotban, 450L/h az akváriumban, én 200 literest szűrők vele egyedül, teszi a dolgát rövidebb esőztetővel.


A tertra is közel dupla értéket ad meg, az ex 700 (nekem nincs) új állapotban 400 L/H nem 700.


A sera értéke szerintem valós, képtelenségnek tartom, hogy 150 L/H értékkel csorogjon.

2015. máj. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A sera se különb, meg az eheim se.


Mondjuk a régebbi eheimek elég erősek voltak, valyhogy "nyomatékosabbak" már ha egy ilyen meghajtást lehet így jellemezni, tehát annyira mondjuk nem esett le a teljesítmény.

Ha mondjuk egy atman leesett a felére, az eheim a 2/3-ára.


Sera külső szűrőm sose volt, mindig egy túlárazott árunak gondoltam, de kb 100%, hogy köszönő viszonyban sincs a 300 l/h-nak.

És egyébként simán el tudom képzelni a 150 l/h-t.

2015. máj. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy sera fil 120 belső van, 700L/h a kiirt teljesítmény, messze túlteljesíti, az erejével nincsen gond, állítás nincs rajta, 90cm hosszú akváriumba is rendes flow van. 1 év után olyan traktor hangja lett, hogy tv-t nézni sem letehet, nemhogy aludni, zsákba ment, majd alkalmomadtán kidobom, új korában sem volt valami csendes.
2015. máj. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!