Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány wattos fényre van szükség...

Hány wattos fényre van szüksége egy 40 L-es akváriumnak?

Figyelt kérdés

Ez lesz életem első rendes akváriuma, és már a fényválasztásnál megakadtam. Mivel kicsi a rendelkezésre álló hely, ezért kiválasztottam már egy akváriumot (már be is szereztem) -> AD NanoLife Brick 4 (40L)


Emellett kaphatnék olyan segítséget, hogy milyen szűrőt érdemes ebben venni? Valamiféle akasztós szűrőre gondoltam, mivel alapból nem egy nagy akvárium lesz.


Előreláthatóan fél évig csak növények lesznek benne, majd később garnélák, egy csapat Neocaridina (hogy még pontosan milyenek, azon még lesz időm gondolkodni), mert azokat a legkönnyebb tartani.


Bármiféle segítséget szívesen fogadok, az alapdolgoknak már utánaolvastam, a legtöbb helyen a "hogyant" találtam meg, de hogy pontosan miket szerezzek be, azt sajnos nem.



2015. máj. 10. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a növényeid nem nagyon fényigényesek, akkor ez a lámpa:

[link]


Ha meg fényigényesek, hát akkor vagy 2 olyan fenti lámpa, vagy 1 ilyen: [link]

2015. máj. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Esetleg segítség a szűrővel kapcsolatban? Találtam pár jót, ami legalább méretben megfelelő...
2015. máj. 10. 18:22
 3/3 Pendulum92 ***** válasza:

Ha a fényed lesz legalább 20-25 wattos, akkor a szűrésnek kb bármi jó, ami mozgatja a vizet.

Ha barkácsolós vagy, építhetsz magadnak is lámpát.

2015. máj. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!