Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha egy kertitó csobogójába...

Ha egy kertitó csobogójába teszek egy vékony szivacsot akkor az nem fog leégni? Tisztítani fogja?

Figyelt kérdés
Félek hogy a halaimnak nem nagyon jó a kicsit zöldes tó... ezért szeretném ezt csinálni. Nagyobb teljesítményű vízcsobogó/szökőkút-ba teszek vékony szivacsot körbe, nem lesz baja? A belsejében lenne neki hely. Ez mennyire szűrné meg? Van másik vízszűrő egyben csobogóm aminek ugyan így van megcsinálva gyárilag. Csak az nem elég mert béna napelemes és nem olyan erős. De mégse égett le.

2015. máj. 16. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Esküszöm, arra gondoltam a kérdés elolvasása után, hogy itt napégésre gondol a kérdező ! De mitől égne le a napon egy szivacs ? Aztán arra is gondoltam, hogy talán az élő természetes szivacsra gondol, de az meg tengervízben található,, talán mégsincs tengervizes kerti tava !? Aztán a kérdéshez fűzött "magyarázat után oda lyukadtam ki, hogy bealgásodott a kerti tó és a lebegő zöldmoszatokat szeretné mechanikusan kiszűrni a vízből, mivel az egyik meglevő vízszűrőjével nagy sikert nem ért el. Azaz elektromos leégésre gondol a kérdező !!! Ki kell ábrándítani mindenből. Egyrészt egy poliuretán habszivacs ilyen méretű részecskék (lebegő zöldmoszatok) mechanikus kiszűrésre nem alkalmas, erre szolgálnak a kerti tavakhoz készített nagy teljesítményű szűrők, amelyekben többnyire homokágy található szűrőközegként. Másrészt ezek a kerti csobogók és hasonlók motorját folyamatosan hűti az áramoltatott közeg, ezért nem tudnak olyan hőmérsékletet elérni, ami károsíthatná őket ("elektromos leégés").
2015. máj. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Lehettem volna akkor egyértelműbb is :D

Van egy régebbi nagyobb akvárium szűrőm amiben van egy szivacs. Így fogásra olyan mint a mosogató szivacs. Ha azt elvágom és beleteszem? Meglehet próbálni Vele? Háha kicsit jobb lesz?

2015. máj. 16. 21:21
 3/6 A kérdező kommentje:
Meg azért is kérdezem mert a tó készítésekor ment bele egy kis föld, és sötét, barnás lett a víz és az aranyhalaim ha lejjebb mennek egy 10 centit a felszíntől, azonnal eltűnnek. már az is jó ha csak egy kicsit láthatóbba teszi a vizet...
2015. máj. 16. 21:25
 4/6 dirtboy ***** válasza:

nem tudom mekkora víz mennyiségről van szó de az egy kis szivacstól ne várj sokat.


sima szivacs egyébként nem jó mert ők nem annyira átfolyók,inkább magukban akarják tartani a vizet ami szivattyúnak annyira nem jó.

2015. máj. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez egyébként csak esztétikai probléma, a halakat nem zavarja.
2015. máj. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezzel a mondattal most nagyon megnyugtattál. Köszi :)
2015. máj. 17. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!