Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csütörtökön töltöttem meg az...

Csütörtökön töltöttem meg az 54 literes akváriumomat. Azóta járatom a vizet. Arra gondoltam, hogy hétfőn veszek bele halakat. Csak azt nem tudom?

Figyelt kérdés
hogy hány darabot vegyek ezekből a fajtákból? ( Black Molly, Platti, Guppi, Neon ) Gondoltam még ( Red Cherry garnélára ) is . Tudnátok segíteni?

2015. máj. 31. 13:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy

Black Molly: 1 pár

Platti: 1 pár

Guppi: 1 pár

Neon: 8-10 db

Red Cherry garnéla: ??

2015. máj. 31. 13:35
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Még ne vegyél bele halakat, még korai. Kb. 2-3 hétig nem ajánlatos, úgyanis ennyi idő kell, hogy kialakuljanak a létfontosságú baktériumok, amik elengedhetetlenek a megfelelő biológiai egyensúly kialakításához. A felsorolt halak közül a guppi és a platti mehetne, a neonnonok hosszú akváriumot igényelnek, mert szeretnek nagyokat úszni, a mollyk meg nagyra nőnek, inkább 90-100 literes akváriumba valók. Jó szűréssel 6-8 platti vagy guppi mehetne az akváriumba, ha nem szeretnéd, hogy elszaporodjanak, ajánlatos csak hímeket tartani.
2015. máj. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Inkább csak guppi vagy platti három hét múlva csütörtökön, kell a három hét járatási idő a nitritet nitráttá alakító baktériumoknak. A mollynak és a neonnak kicsi a hely, a red cherry garnélákat meg valószínűleg piszkálnák a halak.

Guppiból 7-8 hímet tehetsz vagy plattiból ötöt. Az eladóknak ne higgy, általában nem értenek hozzá és/vagy csak eladni akarnak.

2015. máj. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2015. máj. 31. 13:58
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezeknek a halaknak kicsi ez az akvárium. Mehet bele törpe szivóharcsa, amanda lazac, galaxy razbora vagy guppi. 3hét minimum kell, hogy a szürő beálljon. Valami halkaját szórj bele, hogy tudjanak a lebontó bacik szaporodni,mert ellenkező esetben hiába járatod nincs értelme.
2015. máj. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A jávai mohán kivül van még más olyan moha ami idővel megtapad és nem kell folyamatosan kötözgetni?
2015. máj. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat nem ide szántam a kérdést.
2015. máj. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor hány darab halat rakhatok bele egy 54 literes akváriumba?
2015. máj. 31. 15:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez a szürőd nagyságától és a kiválasztott halak méretétől függ . Milyen szürőd van külső belső? Melyik halat választottad?
2015. máj. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Belső szűrőm van . Guppi, Platti
2015. máj. 31. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!