Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppi szülési teendők?

Guppi szülési teendők?

Figyelt kérdés

Hétfőn vettem halakat az állatkereskedésben ?

2-2 pár guppi, 2-2 pár platti ?

Szerda délután már láttam egy kicsi guppi bébit az akváriumba ?

Szerda este pedig kettőt láttam már ?

Féltem hogy a többiek megeszik őket ezét kiszedtem őket ma a guppi szülőszobába ?

Most mit csináljak ?

Jó nekik ott ?

Meddig legenek külön?

Mit egyenek ?



2015. jún. 4. 20:15
 1/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2015. jún. 4. 20:45
 2/2 anonim ***** válasza:

Jó ott nekik.

Addig szoktam őket külön tartani, amíg nem férnek be a legnagyobb hal száján :S - úgy 0,7 cm-esen engedem vissza őket.

Attól függ, a többit mivel eteted. Ha elég apró szemű vagy elmorzsolod nekik, kaphatják ugyanazt, de ha úgy döntesz, vannak ivadékoknak való kaják is, ami marad, azt a felnőtteknek is nyugodtan odaadhatod.

Jó, ha tudod, hogy a guppik rettentő szaporák, és egy párzás után akár több, mint fél évig is elraktározzák a nőstények a hímivarsejteket (tapasztalat), valamint örökítenek is át belőle valamennyit, szóval akkor is lehet szaporulat, ha mindig külön tartod őket.

Egy idő után vagy

- megpróbálod elajándékozni a felesleget (én ezt tettem)

- nem "mented ki" a kicsiket, a természetes szelekcióra bízod, melyik 2-3 éli meg a felnőttkort (ha van elég növényed / búvóhelyed)

- szétválasztod őket nemek szerint (én 3 hónap után ezt csináltam, így is majdnem egy évig állandóan volt 2 nősténytől 20-50 ivadékom)

2015. jún. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!