Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A rája szeme előre vagy...

A rája szeme előre vagy oldalra néz?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elég bugyuta kérdés, de kíváncsi vagyok rá.
2015. jún. 12. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
2015. jún. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A teste felső részén, kétoldalt ülnek a szemei, ezért 180 fokban ellát jobbra-balra, de az orra elé valószínűleg nem lát. Lefelé egyáltalán nem, pedig a szája lent van a teste alján.


Az evéshez tapintó, halló, ízlelőszerve segíti, amikor már közel van az étel, és a rájának van olyan elektromos érzékelője is, mint ami a cápáknak szokott lenni, amivel a homokba menekülő zsákmány izmainak impulzusait észleli.


A fogai is hasonlítanak a cápáéhoz, ugyanúgy több sorban helyezkednek el a tűhegyes kicsi fogak, melyek újranőnek ha az egyik letörik. Csak a rájának kisebb a szája mint a cápának, ezért kicsit nehézkesebb neki ennie. Előbb beszippantja a kaját és csak utána rágja meg. Nem tudja olyan nagyra kinyitni, hogy azzal harapdáljon a vízbe.

2015. jún. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hogyha a pörölycápa látásáról keresel neten infókat, szerintem hasonlóan láthat a rája is.


A pörölycápának is ilyen tepsi feje van, kétoldalt ülő szemekkel, és asszem hogy ő abszolút nem lát előre, csak kétoldalra, de úgy jól lát.

2015. jún. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!