Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » LED-fény alatt megmarad a...

LED-fény alatt megmarad a jávai moha?

Figyelt kérdés
Gondolkozom egy olyan akváriumon, ahol a dekoráció csak fák, kövek, sok gömbmoha, meg egy mohafal lenne.
2015. jún. 16. 16:30
 1/7 raptorus ***** válasza:

Én két akváriumot dübörögtetek LED fénnyel (vmi hasonlóval: [link] ), s mikor egy kicsit kevéssé kontrolláltam/ritkítottam a növényeket, olyan dzsumbuj lett többek között jávai mohából, hogy ihajcsuhaj :) Egyszóval, a válaszom igen, a fényen nem fog múlni :)


Egyébként nem akarok beleszólni, de nem kellene vmi CO2 s nitrogén-származék termelő is? Néhány garnéla (pl. az egyszerűbb cseresznyésekből) szerintem jól mutatna még egy kisebb, növényes aksiban is...persze ez szigorúan csak ötlet :)

2015. jún. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet kapni ledes fénycsövet, az is jó szerintem.
2015. jún. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Raptorus mire gondolsz?
2015. jún. 16. 19:31
 4/7 raptorus ***** válasza:
Egy hideg sörre :) Komolyra fordítva, válaszom mely része nem volt világosan megfogalmazva?
2015. jún. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A co2-s rész. :D
2015. jún. 16. 19:58
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Garnélákra gondolt.:D Az akvarisztikai célra szánt 5-6000K led-lámpák használhatóak, a normál led- lámpák nem igazán jók, mert általában 3000K csak a színhőmérsékletük és a fényáramuk is elég gyenge, bár lehet, hogy a mohák éppen megélnének alatta, főleg ha egy kevés természetes fény is érné őket, mégsem ajánlanám. A sárgás fényük nagyon elronthatja az összképet.
2015. jún. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 raptorus ***** válasza:
Igen, garnélára, csigára vagy ha 30 litresnél nagyobb az akvárium, ahogy "jáváznál", akkor egy csapat kisebb/nanohalra (Endler-guppi, razbórák stb.) és/vagy cory-ra gondoltam :) Szerintem az ezek által termelt természetes kemikáliák hasznosak lesznek a növények számára is s talán mellőzni lehet a karbózást s egyéb "műtrágyázási" módot.
2015. jún. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!