Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki mondana akvárium...

Valaki mondana akvárium festék tipust?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam,voltam Obi-ba de nekik nincs,olyan festék amit akváriumot lehet festeni,és nem halnak meg a halak tőle

2015. jún. 18. 19:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Festék neve,tipusa ?
2015. jún. 18. 19:56
 2/7 anonim ***** válasza:

Valamilyen horgozó anyaggal keverve vasoxid porfesték jó, példa csemperagszóba keverve, felületre felhordva, majd kiáztatva.


Vannak akrill festékek, kaucsuk alapúak, vulkanizálódva nem eresztenek ki semmit, használhatóak akváriumban is száradás után, van 100 márka ezért egy festékboltban kell érdeklődni.


Működik a hígított "NO silicone" vasoxid porfesték, plusz víz keveréke mint kenhető festék.


Van egy képem, az ilyen: [link]


A "NO" szilikon semleges szilikon tömítő, azt hiszem ecetbázisú, ha kipárolog az ecet vulkanizálódik, és ártalmatlan.

2015. jún. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
koszi szepen a valaszt,kaptam egy akvariumot es beepitett 3d hattere van,nem szep a szine, ezer melyiket ajanlod ra festeni ? akril vagy vasoxid ?
2015. jún. 18. 23:37
 4/7 anonim ***** válasza:

A vasoxidot és csak kilósban láttam, 1000ft körül mozog, ha érdes felületű a háttered, tehát csemperagasztós, akkor megpróbálhatod összekeverni hígra majd ecsettel felhordod, viszont ha egyszer volt akvában megvan az esélye, hogy leválik, mivel ilyenkor is zsírtalannak kellene lennie.


A háttérnek viszont megváltozik a színe, szinte mind fekete lesz, ezt azért kalkuláld bele, tehát teljesen mindegy milyen színe van most.


pl egy szép sügeres: https://www.youtube.com/watch?v=QURE9YTiSYE


és így indult: https://www.youtube.com/watch?v=cMBg9CRZZz0


A tulajdonosa rutinos az akvának, így nem is színezte, tudta, hogy mindegy milyenre színezi, a végeredmény ugyanaz lesz.

2015. jún. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jav: úgy értettem, hogy csemperagasztó kicsit hígabbra, és vasoxid festékkel színezed, majd ecsettel fel tudod kenni.
2015. jún. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

eleg keson olvastam el valaszt,vettem akril festekeket es ki festettem a hatert , most mit kezdjek ? hanyszor kel aztatni mi elot be teszem a halakat + novenyeket ..

olvastam hogy valahogy aztatni otszor vagy hatszor,


bar mien tanacsot ?

2015. jún. 19. 16:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Festékboltban tudják átlag, hogy milyen festék jó ilyen célra, egészségre ártalmatlan száradás után, valószínű jót adtak.


Hagynod kell megszáradni minden réteget, majd ártasd, de passz, hogy meddig, akrilnak nem szabad kiengedni semmit, így azt nem kell sokáig, az új vasoxidos, csemperagasztós háttereket áztatják napokig, és több vízcsere.

2015. jún. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!