Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Horvátországba megyek nyaralni...

Horvátországba megyek nyaralni, ott honos a haloween tarisznyarák? Tudok majd fogni? Mivel lélegzik?

Figyelt kérdés

2015. jún. 23. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem honos ott.
2015. jún. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A vadon fogott állatok nem sokáig maradnak életben olyanoknál, akik nem értenek hozzá.
2015. jún. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-5 centis apró tengeri tarisznyarákokat láttunk a strandoló résztől arrébb, az elhagyatottabb parton.

Zöldek voltak, formára ilyenek, de nem voltak csíkosak: [link]

Akkor jöttek elő a csúszós, algás kövekre, amikor mozdulatlanul ültünk ott. Amint megmozdultunk, elbújtak a kövek repedései közé, a kis pocsolyákba és a hullámzó tenger masszírozta a hátukat.


Akváriumba nem nagy látványosság, mert bizalmatlanok, bujkálnak, nem lehet őket látni, és ki is tudnak mászni.


Egyszer volt egy kis fehér tarisznyarákom, valami teljesen másfajta, mert fehér volt. Soha nem láttam, csak a levedlett páncélját találtam meg úgy 2 havonta az akváriumban. Valószínűleg egy élőkővel került be és azon a kaján élt, amiket a halaknak dobtam be. Később az akvárium mellett a földön találtam meg ezt a rákot, kimászott és kiszáradt szegény. Az akvarisztika boltban azt mondták, jó hogy kimászott, örüljek neki, mert ha megnőtt volna, elkapkodta volna a halakat. Ez létező probléma, másoknál előfordult már, hogy bent maradt az élőkőben egy rák és éjjelente vadászgatott, lopkodta a drága halakat.


Persze van aki mégis tart rákokat. Itt van az akváriumról kép: [link]

Lehet hogy ez a fajta nem bántja a halakat, nem tudom. (Pachygrapsus crassipes), ez a partmenti csíkos tarisznyarák, azt írják.

2015. jún. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első kép újra:

[link]

2015. jún. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!