Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » GA micro és az easy life...

GA micro és az easy life profito együtt használatos, vagy külön-külön?

Figyelt kérdés

Mert észrevettem, hogy a GA microban nagyobb arányban vannak jelen a különböző alkotóelemek, mint a profitóban (pl réz, vas, jód, bór stb.) és nincs benne kálium.

A profitóban meg van kálium, a többi anyagból meg kevesebb van.


Én mértem káliumszintet és 12 ppm, szóval nem lenne jobb nekem a GA micro?


2015. jún. 26. 11:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, jelenleg profitót használok.
2015. jún. 26. 11:06
 2/5 Platypus ***** válasza:
A profito önmagában használható, a GA mikro viszont csak és kizárólag GA makróval(vagy más hasonló cuccal) együtt. A mikro és a profito együttes adagolása értelmetlen, nagyrészt ugyanazt adják, viszont nem felcserélhetőek a fenti miatt. Ha high-tech vonalon szeretnél növényezni, akkor a GA tápokat érdemes használni. Visszafogottabb technikánál viszont a profito a jobban használható táp.
2015. jún. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem. Csak a bajom, hogy nőnek a növények, de nem olyan ütemben, mint az itt és más fórumokon jelen lévő hozzáértők szerint kellene. És alga is van.

Próbálom a növényeket gyorsabb növekedésre bírni, de csak lassan kapok visszajelzéseket tőlük egy-egy változtatás után, mert kapkodni tudom, hogy nincs értelme. Gondoltam, ezt is kipróbálom, de akkor nem. Köszi!!

2015. jún. 26. 11:45
 4/5 anonim ***** válasza:

A növények tápanyagszükséglete, az N.P.K és a micro elemek.

Nitrát, foszfát, a halak anyagcseréjéből származik, mellé kellenek mezo elemek, kalcium, magnézium, ezek vannak a csapvízben. Kálium, és micro elem kevés képződik, ezért van a kiegészítő növénytáp, profito, aqua garden stb ami kálium, és micro elem.


Sajnos a növényzet olyan, ha 1 elem hiányzik a képletből akkor megtorpan, vagy stagnál, ilyenkor jönnek az algák. Az alga, és a növényzet viszonya képletesen egy "hinta" van, hogy az algák vannak a magasban, ilyenkor nehéz a növények javára billenteni a mérleget.


A 12 ppm kálium szint jónak mondható, de ha nem adsz káliumot, csak micro elemet, akkor annyit jelent, hogy a növények valamiért nem veszik fel, ennek oka lehet az, hogy az algákban a káliumhoz tartozó nitrát, amit még ammónia formájában vehettek fel, de lehet foszfát hiány is, mivel azt is szeretik az algák.


Olyat szoktak csinálni, hogy adják a megfelelő kálium, és micro elem szint eléréséhez a kiegészítő tápot, mellé meg G.A macro csökkentett dózisban, kb 50 literenként heti 1-2 ml, ezzel adva egy alap nitrát, foszfát szintet.


Az algáktól meg csak mechanikus irtással lehet megszabadulni, vele párhuzamosan a növényeket erősíteni, azt figyelembe kell venni, minden növény megtorpan metszés után, így a sűrűn metszett algás levelek okozzák főleg a nagyobb algásodást, gyakorlatilag mókuskerék lesz az alga harc, nem lehet kijönni belőle, ha valakit zavar az algás levelek látványa, és idő előtt metszi őket.

2015. jún. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja persze az alap mindig a világítás, és a szűrés, mellé fontos még a megfelelő keringés, optimális áramlás, felszín fodrozás.


Volt akinél 3 hónap után jöttünk rá, hogy az alga eltűnéséhez semmi más nem kellett mint nagyobb szögbe állítani az esőztetőt, alulról jobban fodrozza a felszínt, ez a pici dolog hiányzott az algamentességhez.

2015. jún. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!