Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy kisebb akváriumunk,...

Van egy kisebb akváriumunk, (sacc 30-40l) guppik voltak benne, tegnap vettünk egy algaevőt és reggelre egy guppi maradt. Megehette őket?

Figyelt kérdés
direkt megkérdeztem a kereskedésben hogy guppi mellé mehet e. vitorláshalat szeretnénk még, azt is kérdeztem, mondta hogy persze jó, erre olvasom hogy annak meg kicsi ez az akvárium...? hogyan kell helyesen uj halat beszoktatni akváriumba?

2015. jún. 27. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Fotózd le. Lehet, hogy nem algaevőt vettél.
2015. jún. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szóval azt mondták a kereskedésben, hogy a 30 literbe mehet a vitorláshal:))))) Ez most komolyan felvillanyozta a napom, nem nevettem még ilyen jót ezen a héten:))

Ráadásul multifunkcionáis a sztori, mert az állatkereskedésekről szóló rémtörténetek listájában is toplistás:)


Tanulj belőle! Az állatkereskedésben nem szabad az állatokkal és tartásukkal kapcsolatos kérdéseket feltenni! (Ha megteszed, előbb teszteld az eladót, mert azért ELŐFORDUL, hogy valaki ért ahhoz, amit csinál, de nem ez az általános.)


Tényleg tölts fel képet, ki tudja, mit vittél haza.

Szükségtelen mondani, hogy vitorláshal ebbe az akváriumba esélytelen.


Az új halat legjobb, ha pár napig karanténba rakod (nekem egy 10 literesem van többek között erre a célra (bár most, hogy 2 halad maradt, ezt a lépést azt hiszem, kihagyhatod:( ) Szóval az új halakat a hazahozott zacskóval együtt tedd be az akváriumba úgy 30 percre, utána nyisd ki a zacskót és tedd át a halakat + a hozott vizet. Másik lehetőség: a hozott zacskóból a vizet és halakat beleteszed egy kisebb akváriumba / tálba / vödörbe, és lassanként adagolsz hozzá a saját akváriumod vizéből 2-szer annyit. 1-2 óra múlva mehet az egész az akváriumba.

2015. jún. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Közben meglettek a guppik... A földön :-( sose még csak meg se probaltak kiugrani.
2015. jún. 27. 10:20
 4/10 A kérdező kommentje:

[link]


Fel van cuppanva az uvegre, ancinak talaltam meg. A vitorlason meg le vagyok akadva, miert kell az eladasra menni, miert nem lehet megmondani hogy ekkora akvariumba nem jo

2015. jún. 27. 10:25
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Azért mondta a boltos, hogy mehet a vitorláshal, mert ő abból él, hogy elad. A te és mások pénzéből fizeti a rezsijét, a kajáját, tartja el a családot. Ha mindig mindenkinek a megfelelő tanácsot adná, tönkremenne.


Te most vettél egy ancit a PICI akváriumodba, ami agresszív területvédő. Úgy tűnik, nálad egy éjszaka alatt lerendezte a dolgokat, valószínűleg nem tetszett neki, hogy az amúgy is kicsi territóriumában bezavarnak a guppik. Szekálta őket egész éjszaka, a guppik meg úgy döntöttek, hogy keresnek egy másik akváriumot maguknak, ahol békében élhetnek, mint azelőtt.

2015. jún. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hülye kérdés de mit csinaljak? Vegyem ki az ancit vagy tegyek mindenkit nagyobba, vagy a guppit vegyem ki? Van egy 5 literesem abban elvan valamelyik hétfőig?
2015. jún. 27. 10:42
 7/10 anonim ***** válasza:

A guppi ellesz benne addig.

Hogy mit csinálj, azt neked kell eldöntened. Attól függ, mit akarsz:

- vagy túladsz az ancin, és pótolod a guppikat vagy veszek valami nanohal csapatot a jelenlegi akváriumodba (nem ártana lemérni az aksit, hogy tudd, hány literes)

- vagy megtartod ezt az akváriumot karanténnak / ivadéknevelőnek / nőstény guppiknak stb., kigondolod, hogy a megmaradt 2 halad mellé mit szeretnél még, amiknek hasonlóak az igényeik és nem bántják egymást, megnézed, kb. mekkora akvárium kellene egy általad favorizált társaságnak, és szerzel egy olyat. (Ha meg akarod tartani az ancit, úgy 100 litertől felfelé kellene gondolkodnod, de ha komolyan gondolod a vitorlást, akkor 150 liter kellene.)

2015. jún. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, hétfőig megálmodom, azért a dilemma mert kb 3 hét mulva költözünk és oda meg nem tehetem a nagy akváriumot, inenn meg ugye pár hét mulva el kell cipelni :-S én meg naivan azt hittem hogy ez így jó lesz
2015. jún. 27. 11:16
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem passzold le az ancit, pl vidd vissza. Lehet, hogy ingyen visszaveszik. Buksz pár száz forintot, de nyugodt lesz a lelkiismereted, hogy mindkét halnak a legjobbat tetted, amit tudtál.

Ha van egy műanyag vödör otthon, pl felmosóvödör, az is jó, előtte jó alaposan pucold ki, hétfőig az egy guppi kibírja, még jobb ez, mit az 5 literes.


Passzold el az ancit, majd várd meg a költözést. Költözés után újra össze kell raknod ezt az akváriumot. A lehető legtöbb vizet mentsd át a mostani vizedből. Ha újra összeraktad az akit, pár napig ne adj a guppinak enni! 2-3 naponta cserélj 20% vizet az akváriumban pihentetett vízzel, majd 2 hét múlva vegyél még 4 db HÍM guppit a mostani mellé. Persze csak akkor, ha ez is hím.

Ekkora akiba az 5 hím guppi pont jó, szép színesek is, aktívak is, jól mutatnak egy ekkora akváriumban!

2015. jún. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-D most olvasom vissza hogy értelmetlenül írtam. Az van hogy a nagyakvariumot most nem tehetem még oda, de ha itt összerakom akkor pár hét múlva le kellene engedni... És ott ujra összerakni. Csak igy hogy vissza néztem olyan mintha oda eegyáltalán nem lehetne. Gondolom egy 100 - 150 literel akvariumot nem érdemes telepakolva szállítani :-D mégegyszer köszönöm
2015. jún. 27. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!