Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ennyi fényerő elég egy 112...

Ennyi fényerő elég egy 112 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy növényfüggő a dolog, de egyelőre még nem tudom pontosan, hogy milyen növényt szeretnék.

Azt tudom, hogy a világítást úgy szeretném, hogy a nagyobb fényerőt igénylő növények is megmaradjanak alatta...

Ez elég, vagy cseréljem majd ki 2 nagyobb teljesítményű fénycsőre ?


2x18W neoncső T8 (6500K)


2015. júl. 8. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha a foglalat ekkora, akkor hiába cserélgeted. Ez gyenge megvilágítottságnak felel meg.
2015. júl. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De gondolom van ugyanilyen foglalatú fénycső aminek nagyobb a teljesítménye, fenyereje...
2015. júl. 8. 13:41
 3/9 anonim ***** válasza:
60 cm-es csőbe csak 18w-os van. Nagyobb trafó kell a hosszabb csőhöz ami nagyobb teljesítményű.
2015. júl. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszi !

Akkor próbálok más megoldást keresni...

2015. júl. 8. 14:28
 5/9 anonim ***** válasza:

A foglalat ugyanolya, csak éppen a foglalatok közötti távolság nem ugyanolyan, és a fénycső hossza meghatározza teljesítményt .


Egyébként fényigényesebb növények ugyan nem sok sikerrel tarthatók alatta, de azért hellyel-közzel össze lehet válogatni egész változatos kis növényzetet.

A szetteknek általában ennél rosszabb szokott lenni a megvilágítása.

2015. júl. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálam is kevesebb a fény és dzsungelem van :p
2015. júl. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Pendulum92 ***** válasza:
Pontosan milyen növényekhez szeretnéd méretezni a fényerőt?
2015. júl. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előttem írták már, csak 18 watt t8 fénycsöveket tudsz használni, ezekből a sima nappali fénycsövek darabonként max 1300 lumen fényerőt adnak. De! az 1300 lumen csak akkor annyi , ha reflektorozva, vagy fényterelőzve van a tető.


Gyári reflektor az húzós, neked 2 kellene: [link]


Vagy van a fedő bélelése, öntapadós, tükör szerű fóliával, az ilyen: [link] vannak más fóliák is, az a lényeg, hogy tükröződjön.


Fénycső bővítés jöhet szóba, ha a 2x18 watt reflektorozott nem elég, az ilyen: [link]


Van egy "kakukkolás" az aquael gyári armatúrája, kimondottan műanyag fedős akvárium szettekbe van, ip 67 besorolással, tehát pont annyira vízálló mint a jelenlegi fényed: [link]


A harmadik fénycsövet ajánlott külön kapcsolóra, és időzítőre kötni, napi pár órában.


Jelenleg az akvárium középső zónája, ha szabvány a 112 literes, akkor kb 55cmX35X40cm, azaz 77 liternyi közepes fényerőt kap, erre a területre mehetnek közepes fényt igénylő, 10 cm-től nagyobb növények, a két szélén az akváriumnak haloványabb a fény, oda csak árnyéktűrők inkább.


Megjegyzés: az aquael armatúrával nincs tapasztalatom, én külön veszem meg a cuccokat, tartósak, jó minőségűek, létezik gyáriba, ezért írtam, a minőségét nem ismerem.

2015. júl. 9. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tippeket !

Nem tudom még pontosan milyen növényeket szeretnék. Igazából csak az akvárium hátsó oldalát szeretném minél sűrűbben beültetni, szóval olyan növényeket szeretnék, amik szépen benövik a hátsó részt, illetve maximum valamelyik oldalra kijönnek egy kicsit...

2015. júl. 9. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!