Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tényleg működhet ez a mini tó...

Tényleg működhet ez a mini tó szűrő nélkül? Érdemes belevágni, ha halat nem akarok bele tenni?

Figyelt kérdés
[link]
2015. júl. 19. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
2-3ezer forintos szürő azért jó lenne... Nem is kellene sörűn takarítani.
2015. júl. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Működhet éppen, nekem is van egy hasonló, bár abban van egy kis légpumpás szűrő és nagyobb is ennél. Guppikat tartok benne, a növények gyékény, gólyavirág és nyílfű, meg van benne pár guppi is nyáron.


Ha elegendő növényzetet ültetsz bele, akkor azok felvehetik a versenyt az algákkal szemben, viszont hogy a víz ne poshadjon be nagyon ajánlatos egy légpumpát(és akkor már légpumpás szivacsszűrőt) belehelyezni. Nekem cseh típusú van benne, nem nehéz elkészíteni, de a hagyományosnál jóval hatékonyabb és nagyon olcsón elkészíthető.


Növényekből viszont csak egy meghatározott mélységi szintben élőket tudsz választani, vagy valahogyan meg kell oldanod a sekély és mély zónák kialakítását(én függőlegesen állított téglákkal és virágalátétekkel kiviteleztem, de ezt a bemutatott méretben nem hiszem, hogy meg lehetne csinálni). Ügyelj rá, hogy mindenképpen le legyen ásva a földbe, így nem melegszik túl.

2015. júl. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ültetési zónákat a látott módon is meg lehet oldani, de ez halak esetén nagyon sok helyet elvesz.
2015. júl. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A képen szereplő egy működésképtelen rögtönzött dolog, valószínű csak az összepakolást tudja megmutatni, későbbi képeket már nem.


Neolamprologus01 amit irt az jó lehet, le kell ásni, hűtse a föld, 70-80 ft métere a légpumpa tömlőnek, gazdaboltban a fele, harmada, kell 10-15 vagy akárhány méter, bármennyi lehet, a végére egy akár a legkisebb légkompresszor, nekem 2000ft alatti resun van, 100 méter tömlővel üzemelt, igaz volt 1 óra mire megindult a levegő, de utána stabil.


A tömlő végére meg valamilyen szivacs szűrő, vagy porlasztó kő, valami keringés kell, különben egy poshadt alga telep lesz az egész.

2015. júl. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

működik, nálam félárnyékban van 6 db 100 literes nagy cserépben ilyen

1:nymphaea "attraction",pistia stratiotes "nana",limnobium laevigatum,vallisneria spiralis, 10 dánió 5 vadas színű almacsiga

2:nymphaea "king of the blues",pistia stratiotes "nana",limnobium laevigatum,vallisneria spiralis,bacopa caroliniana,cabomba aquatica,7 kifejlett platti és sok ivadék

3:nymphaea daubenyana,2 tő Equisetum fluviatile,pistia stratiotes "nana",limnobium laevigatum,cryptocorine wendtii,cabomba aquatica,5 paradicsomhal

4:nymphaea "madame ganna walska",10 guppi+ivadékok,4 kék almacsiga,vallisneria spiralis,cabomba aquatica

5.nymphaea "panama pacific",pistia stratiotes "nana",limnobium laevigatum,vallisneria americana,echinodorus sp. "ocelot",Myriophyllum aquaticum,vallisneria spiralis,najas gadaloupensis,10 db c.panda,2 anci növendék

6.nymphaea "rubra longifola",vallisneria spiralis,blyxa japonica,8 pangio khulii+néhány ivadék

2015. júl. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, a légkompresszorok nem bírják a meleget, meg nem esőállók, én a szuterinba tettem le, onnan ment az udvarra, házba, a levegő.
2015. júl. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
A 100-liter már valami, de a képen látható halott ügy. Akkor már inkább tiszta víz, kevés táp és úszó növények, félárnyékos hely és egy mini szökőkút, légpumpa, vagy rendszeres vízfrissítés.
2015. júl. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!