Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bazalt akváriumba?

Bazalt akváriumba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szert tettem bazaltra, most készülök beletenni az akváriumba. Patakból gyűjtöttem a Mátra környékéről de súroláskor barnásan elszíneződött a víz.

Ha többszöri súroláskor is hasonló a helyzet, Neomagnolos fürdő után is merjem beletenni trópusi halak mellé?


A kövek nagyon sötét feketék, egy éjszakán át áztak ( még ) valószínű, hogy nem bazalt?



#akvárium #dekoráció #aljzat #bazalt #vulkanikus kőzetek
2015. júl. 25. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Bazaltsplittert lehet rakni akváriumba. A feketének látszó kövek lehetnek kvarcból, vagy andezitből is.
2015. júl. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A bazalt az egyik legkeményebb kő, nem igazán szokása csak úgy oldódni, vagy vizet színezni.
2015. júl. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyébként érdekes a dolog, olyan szempontból, hogy ha ennyire oldódik a vízben, akkor azalatt a pármillió év alatt, amíg a patakban volt, hogy nem oldódott fel?


Mindenesetre súrold még néhányszor, és ha oldódik, ne tedd a vízbe.

Amúgy a bazalt az, amiből sokszor a térkő is van, meg amit a vasúti sínek közé szoktak rakni.

2015. júl. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De az is lehet, hogy bazalttufa, és porózus a szerkezete, és csak sáros belülről.
2015. júl. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Pendulum92 ***** válasza:

Én is a tufára tippelek.


Egy fotó segítene, de szerintem mehet akváriumba.

2015. júl. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Az biztos, hogy nem bazalt, arról egy sima mosással lejön minden külső szennyeződés és nem oldódik ki belőle semmi. A Mátrában is előfordul ugyan de nem hordalék hanem tömbösödött formában .A Mátra főleg andezitből és andezittufából áll, inkább ez utóbbira tippelnék.
2015. júl. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. júl. 29. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!