Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A párolgott vízet is pihentett...

A párolgott vízet is pihentettet vízel kell pótolni?

Figyelt kérdés
tehát ha pl én csak 5 litert öntök bele annak is ajánlott ha klór mentes , vagy ennyi klór belefér?
2015. júl. 30. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Kavarodás van, a klóros víz fogalmát illetően, sok településen van nagy glóbusz, amiben már a klór nagy része távozik, így semmilyen mellék íze nincs a csapvíznek, szinte pihentetni sem kell.

Van a másik véglet, amikor ihatatlanul klóros a víz, ezeknél még a 24 óra pihentetés is kevés.


Én ezt onnan tudom, hogy van mindkét véglet, van egy örökölt házunk ahol nem öntenék egy csepp vizet sem 48 órán belül az akváriumokba, ahol lakunk ott még pihentetni sem szoktam, kitöltöm egy flakonba, jól összerázom, majd megy az akváriumba, párolgásnál, vagy részleges vízcserénél azzal pótolok.

Illetve van még ioncserélt víz otthon, azzal pótolom a párolgást, így nem keményedik az akva vize.


Röviden, ha nincs uszodai klór íze a víznek akkor összerázod egy flakonban, és már pótolhatod is.

2015. júl. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, mekkora az akvárium.


De egyébként leginkább ioncserélt vizet kéne beleönteni, mert ha a párolgott mennyiség mindig csapvízzel van pótolva (amiből a "keménység" nyilván nem párolog el) akkor fokozatosan egyre keményebb vized lesz, ami nem igazán jó.

2015. júl. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!