Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külön tegyem őket? Miért nem...

Külön tegyem őket? Miért nem akar úszkálni a nőstény?

Figyelt kérdés
2 napja vettem egy hím és egy nőstény bettát. Nem tartottam még soha halat hozzá teszem. Egy hímet szeretem volna, de az eladó azt mondta társ nélkül hamar elpusztul. Így vettem is. Egy akváriumba vannak és a nőstény alig mozog elbújik ha hím felé megy elúszik, néha a hím neki indul, de ritkán. Az eladó azt mondta hogy nem rég voltak külön szedve így nem lehet gond. De nekem nem így tűnik. Külön rakjam vagy hagyjam? mit csináljak ? A hím elég aktív.

2015. júl. 31. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez szép árukapcsolás volt. A nősténynek sűrű növényzet kell búvóhelynek, ezért kis medencében nem alkalmas az együtt tartás. Kezdőknek nem ajánlott a betta. A hím erősen revier védő és csak közvetlenül a párzáskor szokás párba rakni őket. Különben még meg is ölheti a nőstényt.
2015. júl. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Ismét egy szép példa arra, hogy egyes kereskedőket a pénzen kívül semmi más nem érdekli, pár száz forintért is képesek becsapni másokat és simán a képükbe hazudnak. Kedves kérdező, ahogy az előttem író kolléga mondta. A Betták monogám életet élnek a természetes környezetükben is, az-az egyedül egy kis területet védve, ide még a nőstényeket is csak párzáskor engedik be és utána szinte azonnal elzavarják őket. Egy kisebb akváriumban bizony meg is ölheti, vagy halálra kergetheti a nőstényt ha nincs hová menekülnie. Együtt tartani 80-100 literben érdemes az ajánlott 40-60liter helyett,természetesen dús növényzet mellett. A nőstények egymás között is kijelölik a területük határait, őket sem szabad kisebb akváriumban együtt tartani. Tedd külön ha tudod, vagy a fentiek ismeretében vidd vissza és meséld el neki mi történt. Szégyellhetné magát az ilyen eladó. Hetente csinálj 30%-os vízcserét azonos hőmérsékletű állott vagy klórtalanított vízzel. Az akváriumot fedni kell és legalább 3-4cm levegőrétegre van szükség. Szűrő természetesen a betták akváriumába is kell, a víz hőfoka 26 fok legyen, tehát fűteni is kell majd. fagyasztott szúnyoglárvával és sórákkal etetheted, néha kaphat jó minőségű betták számára gyártott száraz tápot is. Hetente tarts egy koplaló napot. Én naponta kétszer etettem és mindig csak egy csipetnyit, mert hajlamosak bezabálni és el is híznak ami lerövidíti az életüket ami amúgy sem túl hosszú.
2015. aug. 1. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megyek vissza beszélek vele. Remélem vissza veszi. Az se érdekel ha a pénzt nem adja vissza csak ne legyen baja.
2015. aug. 1. 06:13
 4/6 A kérdező kommentje:
Vissza vittem. Viszont most azt mondta hogy meghal a hímem mert elhoztam :/ kiválasztottam a legbonyultabb halat. De megláttam es beleszerettem. Remélem nem lesz baja
2015. aug. 1. 10:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


nem bonyolult halacska, csak be kell tartani a szabályokat és semmi gond nem lesz

az eladó meg nem ért hozzá, nagyon nem


[link]

2015. aug. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Én is visszavonom amit írtam, ő nem pénzéhes, egyszerűen fogalma sincs a halai szükségleteiről. Csak legalább ne osztogatna tanácsokat, vagy tartana kéznél egy könyvet és nézné meg ha bizonytalan valamiben. Ne aggódj kérdező, jól döntöttél, ha betartod amit írtam nem lesz gond, nem kényes halak csak vannak feltételei a tartásának. Keress fel Bettákkal foglalkozó oldalakat, olvasgass egy kicsit róluk.
2015. aug. 2. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!