Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tengeri akváriumhoz még kell...

Tengeri akváriumhoz még kell valami? (többi lent)

Figyelt kérdés

-szűrő,levegőztető -halak

-hőmérő,fűtő -sókeverék,halkaja

-80 l-és akvárium

-száraz vagy élőkő

-lámpa, homok


2015. aug. 10. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon nem értek hozzá, de két dolog még hiányzik:

-lehabzó

-megfelelő tudás


Úgy tudom 100 liter már nano akváriumnak számít a tengeri akvarisztikába, kezdőknek 200-300 literes szoktak ajánlani.

Olvass, tanulj még.

2015. aug. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Aquafan válasza:

Így van, a tudás na az elengedhetetlenül hiányzik.

Nem leszólunk csak segíteni akarunk.!!

2015. aug. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kell sósűrűség mérő, Hydrometer. Enyém az így néz ki pl: [link]

Ezt mostanában 3ezer Ft körül lehet kapni.



Homok helyett elsőre szerintem jobb az apró korallzúzalék, mert az nem porol.


Szűrés, és sima akvárium helyett szerintem jobb az ha fúrva van az akvárium, és mellette vagy alatta van egy szűrőtartály.


Én a koralshopban, a Bp, 13. Tisza u 10-ben szoktam fúratni az akváriumokat. A lyuk közepét az akvárium tetejétől 19 centire, rajzolom be alkoholos filccel, odarajzolok egy X-et. Majd ugyanott a boltban szoktam venni hozzá olyan idomot, amit a lyukra rá lehet csavarni.

[link]

Erre lehet utána a 40-es PVC cső idomokat rádugni, de azokat fürdőszobafelszerelés boltban veszek.


Az akváriumot a falhoz szoktam tolni, ezért csak mellette van hely és így az oldalára fúrattam lyukat. Az akvárium belsejében így nem lesz szűrő, és semmi zavaró szir-szar.


Belül csak egy PVC könyök idom van, azért, hogy a víz felszíne follyon le szépen, és ne szörcsögjön a lefolyó víz: [link]

Kívülre egy flexibilis lefolyócsövet szoktam húzni: [link]

Ezen folyik le a víz.

A cső aljához teszek egy adag perlonvattát, előszűrésnek.

Lehet kapni fehér, vagy zöld vattát is bármelyik díszhal boltban: [link]

A színe lényegtelen, bármelyik jó.


A víz tetején gyűlő fehérje hab és kosz lefolyik a lukon és a perlonvattán átszűrődik a víz, aztán továbbfolyik az alsó tartályba.


Az alsó tartály lehet egy műanyaghordó, vagy egy másik akvárium, tökmindegy, ami így le van téve a földre és van benne egy erős vízpumpa, ami képes a vizet egy vékony csövön felnyomni az akváriumba.


A lenti tartályba lehet élőkövet is lehet tenni, az is segít a szűrésben. Csúnyább köveket is, mert az úgyse látszik. Vagy lehet reflugiumot is csinálni belőle.

pl: [link]

Abba néhány makro algát (pl caulerpa) kell tenni és akkor az algák a növekedésükkel kiszűrik a vízből a nitrátot.

Egy nap alatt 1-2 centit is nőhetnek ezek az algák, de ezek szépek. Én ilyen izzót szoktam az algák fölé tenni:

[link]

2015. aug. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!