Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 54 literes erősen növényes...

Egy 54 literes erősen növényes akváriumba milyen belső szűrő kell ami megbízható?

Figyelt kérdés
Ha nagy benne a szivacs nem akad el magyarán. A teljesítménye nem csökken és emberi áron kapható a maximum olyan 10 ezer ft lehet. Jó lenne nagy teljesítményű olyan 500 liter/órástól nagyobb mondjuk olyan 700 liter/ óra és 30 cm magas az akvárium.
2015. aug. 18. 23:09
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Az a baj, h nekem abszolút nincs tapasztalatom a belső szűrükkel. Kb másfél éve akvarizálok, és kezdésnek vettem egy flipper rs 104 ratyi szűrőt 600 liter/óra (ami már akkor erősen megkérdőjelezhető volt, mikor beüzemeltem) ami ment egy darabig elég jól, de mostanság nagyon lecsökkent a teljesítménye. Főleg miután a 30 literes aksi elkezdett engedni. Így lett egy 54-es és mivel nagyobb lett az aksi több lett a növény is, aztán múltkor be se akart indulni. Na akkor majdnem össze is szartam magam, h mit fogok csinálni? Most össze eszkábáltam egy őskori szivacs szűrőt egy légpumpával, azt most az segít kicsit felszabadítani a vizet, de a hatékonysága annak is erőteljesen megkérdőjelezhető. Ha érdekel titeket kb 4 erythromicron van benne, meg 6 amanda lazac, meg garnélák red cherryk... a problémám pedig az, h én nem akarok nagyon drága belső szűrőt, mert már ez jbl i80 as majdnem veri egy külső szűrő árát. Ugyanakkor nem akarok külsőt se venni, mert később szeretnék nagyobb akváriumot, és akkor már végképp nem éri meg külsőt venni, mivel az kicsi lesz egy nagy akváriumhoz... én erre gondoltam most hogy nézegettem de, abszolút mondom nincs tapasztalatom, h melyik szűrő mennyire jó és megbízható.

[link]


ezzel az a baj h kicsi a szivacs benne


vagy még gondolkodtam egy resun magi-700

de ennek meg semmit nem tudok se a magasságáról se a szelességéről


Sokan az eheim pickup 2010-ről is azt írják hogy csökken a teljesítménye. pedig az volt nekem az egyik legszimpatikusabb. Meg persze a jbl i míg meg nem láttam az árát, h az i 100-as 15000 ft a legolcsóbb díszhal boltban. Bioszűrőt meg nem akarok, mert csúnya a belső szűrő is, de egy csupasz szivacs meg pláne h az! Szóval, ha van ezekkel kapcsolatban tapasztalat főleg, hogy mennyire megbízható azt nagyon megköszönném ha leírnátok!

AkváriumPlus Webáruház

Atman AT-F102 akváriumi belső szűrő. Egyszerű, könnyen kezelhető belső szűrő, többféle alkatrésszel felszerelve.

akvariumplus.hu

2015. aug. 19. 19:37
 12/17 anonim ***** válasza:

Hát azért nem 15 a jbl, mert oda csak az i80-as fér be, az meg 10 e.


Egyébként mekkora ez az atman 102?


Csak mert nem föltétlenül zárnám ki. Konkrétan annyi halad van, mint ha egy 35-40 literes akvárium lenne maxra leterhelve. Szóval 54-eshez képest alul telepített, nem gondolom, hogy olyan brutál szűrőtérfogat kéne hozzá.

2015. aug. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Hát nem egyszerű.

Kerestem volna, hogy mekkora szivacs van benne, és mit találtam?

Semmit!!!

Nem tudom, honnan lehet hozzá szivacsot venni, ha kell. Faragni kell tömbből?

2015. aug. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem látom kicsinek ezt a szűrőt.

Ezt se, meg az afman at f 304-et se. Utóbbiba 300 köbcenti szivacs van. Annak ennyi állattal meg kell tudni birkózni.

Simán!

Csak eleinte visszább kell venni a vízforgatást.

2015. aug. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

De ha power head + szivacs mellett döntesz, akkor vannak itt fekete szivacsok is:

[link]

2015. aug. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Vannak másféle powerhead szűrők, amikre lehet tenni ilyen szűrő boxokat:

[link]

Ebbe belül van a szivacs. Ezeket sorba lehet kötni, tehát alá lehet tenni még egyet, és mégegyet ha akarja valaki így több emeletnyi szűrőszivacsot rakhat egymás tetejére.

Ezek nekem jobban bejöttek, mint az egy nagy tömb szivacs, mert jobban benntartják a koszt, amit odaszívtak magukhoz, mivel van házuk, és hát ha csak egy szivacs van, arról a levéldarabok, amit lemetszel, meg a egyéb kis mechanikai koszok, szöszök csak leperegnek, ez viszont be tudja szívni azt is a műanyag házba. ÉS amikor ezt kiemeled a vízből, hogy kitisztítsd, akkor nem esik vissza minden kosz az akváriumodba úgy, mint a sima külső szivacsos verziónál.

2015. aug. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Pendulum92 ***** válasza:

Erősebb fény, átgondolt tápozás és növényes szűrés. A te esetedben ez lenne a legcélszerűbb.


[link]


Talán 15wattnyi fénnyel is menne a dolog ennyi hallal.

2015. aug. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!