Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » O2 hiány? Vagy ammónia miatt?

O2 hiány? Vagy ammónia miatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok,3 napja üzemeltem be egy 30L es akváriumot,Aquael Fan mini plus szűrővel.Növények Anubias nana,gömb moha,kagyló tutaj.A növényekkel haza hoztam egy tányér csigát,észre vettem h ha lekapcsolom a világítást néha feljön a víz felszínre.Ez mitől lehet? Tudom h még nem szabad lett volna élőlényt tegyek az akváriumba de nem akartam kidobni.Világítás 6500k 20W izzó.A segítséget előre köszönöm!
2015. aug. 20. 10:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt ki hagytam a szűrő fodrozza a vízfelszint,vagy inkább rakjam rá a levegőztetőt?
2015. aug. 20. 10:08
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem értek az akvarisztikához, csak vegyész vagyok. Ha az ammónia porodott fel a vízben, azt lehet igazolni. Az ammóniát könnyű kimutatni. Végy egy negyed pohár (50-70 cm3) vizet, tegyél bele lúgot. Ha nincs otthon nátrium-karbonát vagy nátrium-hidroxid, egy kávéskanál fahamu vagy szódabikarbóna is megteszi.Tessen felforralni, és közel hajolva azonnal érezni fogod az ammónia erős hugyszagú bűzét, ha van benne. Amennyit meg nem érzel így, az a vizi szervezetekre se veszélyes. Ha orrocskád nem érzékeny, egy fülpiszkát nedvesíts meg háztartási sósavban, és a melegített oldat fölé tartsd. Ha ammóniagáz távozik az oldatból, a pálca környéke fehéren füstöl a keletkező ammónium-kloridtól.
2015. aug. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ammónia nem lehet benne, mert nincs mitől. 1 db tányércsiga nem csinál annyi ammóniát, hogy attól bármi baja lenne.


Mivel a szűrő gondolom megy, (nyilván) o2 hiány se lehet.

Nem tudom, mitől lehet. Talán felmegy, mert fel akar menni. Ha meg világítás van, az túl fényes neki.

2015. aug. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Több biológiát kellett volna tanulni. A tányércsiga légköri levegőt lélegez be és nem a vízből veszi fel. Légzés céljából megy a felszínre.
2015. aug. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm.Elnézést tudatlanságomért.
2015. aug. 20. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!