Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aljzat tisztítás és részleges...

Aljzat tisztítás és részleges vízcsere, de hogyan?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő vagyok, szeretnék venni egy 54 literes akvárium szettet. Sokat olvasgatok a témáról, de ez a két dolog kifogott rajtam.. Az addig oké h vízcserénél heti 15-20%ot lecserélek, de ezt h kivitelezem? Tehát a csapvizet 1 napig állni hagyom és utána beöntöm az akváriumba? Előtte kimerek ennyi vizet vmi kancsóval, vagy van ehhez valami szerkezet? Olvastam itt slagcsőről meg kis palackról, de egyszerűen nem tudok rájönni az h is működne :D Ugyanez az aljzattisztításnál is.. Mindenki írja hogy tegyünk tölcsért a cső végére és úgy tisztítsuk stb. De milyen cső és mivel kell "leszívni"? :D Bocsánat ha butaságokat kérdezek, de abszolút nem értek hozzá és ezek fontos dolgok, de ha itthon is meg lehet csinálni akkor nem venném meg.


Köszi a válaszokat!


2010. márc. 10. 08:45
 1/9 anonim válasza:

A csapvizet állni hagyod, szerintem vagy 2 napig, és csak aztán szívatod le azt a mennyiséget, amit cserélsz az akváriumból.

Az aljat tisztításához akvarista boltban is lehet kapni ilyen speciális leszívó szerkezetet, de otthon is kivitelezhető.

Vagy egy tölcsér, vagy egy kisebb (0,5 literes) pet palackot összefogatsz egy sima kerti slaggal és a palack alja az ugye le van vágva, erre húzol egyszerűen egy nejlon harisnyát és azt is rögzíted, ez csak azért kell, hogy nehogy a halakat is felszippantsa. Ez a szerkentyű a kavicsban lévő mulm felszippantására szolgál.

Leszívtad a koszos vizet, aztán betöltöd a frisset, és már készen is vagy.

2010. márc. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen én ezt értem :D Csak azt nem h h szívom le? :D Bekapom a számba a cső végét? xDDD
2010. márc. 10. 12:55
 3/9 anonim válasza:

Általában a házi barkács megoldásnál igen, de amit az üzletekben lehet kapni annál ilyen pumpás megoldás van.

Ha otthon készítettet akarsz, akkor nem kell megvárni, hogy a szád telemenjen a vízzel:), hanem csak épphogy megszívod és egy lavórba vagy valami tálba engeded.

2010. márc. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia!A vízcserénél nem kell olyan pontosan hogy literre,decire szedd le a víz 15-20(én 30t szoktam,és annyit javasolnék neked is)%át hnem 50literböl leszívsz ennek megfelelő vödörszámmal.A leszívás annyit tesz,hogy a SLAGCSÖVET megtöltöd a csapnál vízzel,az akváriumba medugod,és az akváriumtol lentebbi vödörbe folyik a víz,ez fizikai folyamat,de ami befolyik a vödörbe víz magával ránt az akváriumbol ugyn annyi vizet tehát folyamatosan folyni fog a csőböl.Hal eszívtad a kellő mennyiséget azt állott vagy vízkezelőzött vízzel feltöltöd.Az aljzattisztitás ugyan ez,csak a cső végére barkácsolsz egy üveget,vagy egy tölcsért,és a talajhoz olyan közel rakod hogy a talaj ne kerüljön át a csőbe a vákumtol,csak az ázalék.Nem olyan bonyolult dolog,csak elmagyarázni nem olyan könnyü,de ha látnád ugy könnyö lenne.De ha nemérted kérdezd ujra:D
2010. márc. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt hiszem most már értem :DDD Ki fogom próbálni mindenképp! :DDD
2010. márc. 10. 20:29
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen! :)
2010. márc. 10. 20:29
 7/9 patterson ***** válasza:
legalább 2 napig pihentesd,és levegőztesd,hajlékony csövet 15-20 mm átmérőjűt,(3x akva magassága) hüvelykujjal lezárva a végét belemeríted,hogy megteljen és kihúzod egy 10 lityis vödörbe,átömlik magától ! (közlekedőedény elv) a másik 10 lityisből amiben pihentetted,meg feltöltöd az aksit,lassan belemerve literes cuccal.a 10.lit az pont 20 %-a az 50l-nek.
2017. márc. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 patterson ***** válasza:
vigyáz a cső vége ne érjen a talajra,növényhez sem érjen,és hal se kerüljön elé ! gézt vagy szúnyoghálót köss rá,akkor nem lesz baj.
2017. márc. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 patterson ***** válasza:
amúgy gúgli...akvárium tisztítása...bármire kíváncsi vagy oda írj ? nélkül !
2017. márc. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!