Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A sepregető garnéla kényes az...

A sepregető garnéla kényes az akváriumi fertőtlenítőszerekre?

Figyelt kérdés

2015. aug. 26. 01:55
 1/10 Salx Narval ***** válasza:
Igen, főleg a réz tartalmú készítményekre.A legtöbb gyógyszer, algairtó és fertőtlenítő tartalmaz rezet. Feltétlenül ki kell venni ha muszáj fertőtleníteni valami miatt. Ez minden más garnélára is igaz. A neomagnolt (100liter/tabletta 2 napig majd 40%- vízcsere) jól viselte nálam az amano és a red, valószínűleg a sepregető is elviselné. A neomagnol nem válogat a bontó baktériumokat is viszi. Csak ha nagyon indokolt és akkor is csak saját felelősségre, tehát ez nem ajánlás volt részemről csak megemlítettem.
2015. aug. 26. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért szeretnél fertőtleníteni?
2015. aug. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nálam elég gyakori egy betegség, ami a guppik kopoltyóját támadja meg, és eláll a kopoltyú. Ezért én mindig szoktam bele tenni parakill turbót és ez mindig megakadályozza a hal hullást :) Még csak most szeretnék venni sepregető garnélákat de ha nem bírja a fertőtlenítőt akkor inkább lemondok róla. :(
2015. aug. 26. 13:20
 4/10 anonim ***** válasza:
Az okot kellene megvizsgálni, h miért betegek folyamatosan a halaid.
2015. aug. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Salx Narval ***** válasza:
A parakil turbó biztosan kinyírná rövid időn belül. Azt viszont nem értem, hogy miért visszatérő nálad ez a betegség. Mi ez egyébként, kopoltyúféreg? Mivel etetsz? Írjál le mindent az akváriumodról, halak, növények, szűrés,vízcserék, használt szerek, növénytápok, takarítás, stb, megpróbáljuk kitalálni mi a baj.
2015. aug. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
120l-es aki. A szűrőt nem tudom 120 és 150l közötti akikhoz való. Nem használok semmilyen növénytápot. 15 guppi. 5 xifó abból 2 még csak 1 centis, 3 páncélos, 2 torokátum, 2 csokicsík, 4 neon, kb 20 guppi abból a fele még kicsi, 1 palacsintázó. Eledelek: neptun bio tom szemcsés táp, szárított vörös szúnyoglárva, lemezes táp és még neptun bio top díszhal mix. Két hetente 30%-os vízcsere.
2015. aug. 27. 11:28
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja most jelenleg Tetra Medica General Tonic-kal fertőtlenítettem, mert néhány guppi hasvízkor kapott.
2015. aug. 27. 11:31
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Ennyi hal sok egy 120-literes akváriumba, még akkor is ha kicsik is vannak köztük ( hamar nőnek és szaporodnak ne feledd). Az sem teljesen világos ,hogy 15, vagy 20 guppi van, esetleg 35 mivel kétszer is írtad. A szűrőd is elképzelhető, hogy gyenge ennyi halhoz, valamint a parakill után bontóbaktériumok sem voltak, ott marad egy csomó hal kitéve az ammóniamérgezésnek. Valószínűleg az előző betegségben legyengült halakat még az ammónia esetleg nitrát mérgezés is sokkolta. Ez a körülmény pont megfelelő a hasvízkór baktériumainak a támadásra. Ezek a bacik minden vízben jelen vannak, de be is hurcolható fertőzött hallal, ez már járványt is okozhat. Egy ilyen kezelés után, a bontóbaktériumok hiányában kevés a 2 heti 30%-os vízcsere pláne ennyi hal mellett, hetente kellene ennyi. Ha jó a szűrő, beérett a víz (bontóbaktériumok) és legalább közepesen növényesített az akvárium, valamint nincs túltelepítve, akkor elég 2 hetente cserélni 30%-ot 120-liternél. Akármi is van írva Tetrára én nem hiszem, hogy szelektíven írtja baktériumokat, vagyis újra bontóbaktériumok nélkül üzemel az akváriumod, ennyi hal viszont rendesen termeli a mérgeket.A gyógyszeres kezelés után 40%-vízcsere kell és az is lehet, hogy meg kell ismételni a kezelést mert eléggé makacs kór ez, elhullás is várható. Csodálom, hogy a harcsák túlélték a parakill turbós kezeléseket. Ha meggyógyultak hetente cserélj 30% vizet, 3 héten át és csökkentsd a halak létszámát is lehetőleg, ha nem teszed akkor a betegségek fogják csökkenteni. Ideig óráig megfelelő a heti 30% vízcsere de 35 felnőtt guppit és 8db nagytestű halat és még a maradékot meg sem említettem, nem fog elbírni ez az akvárium hosszabb távon. A garnéla szóba sem jöhet torrukátumok mellé, halálra stresszellnék ezek az izgága 15cm harcsák és a páncélosok. Egy külső szűrő mindenképp ajánlatos lenne, a belső csak ideális létszám mellett ajánlott.
2015. aug. 28. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egy beállt akváriumot nem szabad fertőtleníteni? Ha beteg halam(im) vannak akkor azokat vegyem ki egy külön akváriumba és ott fertőtlenítsem őket?
2015. aug. 28. 13:11
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Nem, azért ennyire nem sarkalatos a dolog, de vannak dolgok amiket érdemes betartani. Egy felszerelt és üzembe helyezett karantén akváriumra minden akvaristának szüksége van, ezt aztán más célokra is használhat. Az új növényeket, halakat érdemes egy gyors fertőtlenítő fürdő után karanténba tenni és pár napig megfigyelni, én általában 1 hétig tartom itt a halakat, csak a gyanúsak maradnak tovább. A növényeket nem szoktam, őket külön lefertőtlenítem és 1 nap kivárás után beültetem. Ez akkor különösen fontos ha már betelepített akváriumom van. Ha 1-2 hal beteg és nem fertőzésről van szó akkor azokat kiveszem és gyors fürdővel, vagy tartós fürdővel kezelem, ez utóbbit a karantén akváriumban. Ha az egész állományt kezelni kell a közös medencében akkor a szűrőt kiveszem neomagnollal fertőtlenítem, kimosom és utána karantén akváriumban üzembe helyezem és bacikultúrával beindítom, Vagy a karantén akvárium szűrőjét belemosom a vízbe, hogy a tiszta szűrőbe is megtelepedjenek, ilyenkor halkaját is teszek közvetlenül a szűrőbe és vízbe is. Ha meggyógyultak a halak akkor csinálok egy 40%-os vízcserét és a karantén akvárium vízéből is teszek bele ill visszahelyezem a szűrőt, ha van bacikultúrám abból még nyomok egy keveset a vízbe. Mindezek ellenére 2-3 hétig hetente cserélek 20%- vizet és csak utánna térek vissza régi megszokott vízcserékhez a mi nálam havi 30%-ot jelent 300-litel esetében. Mint láthatod, jó ha egy akvaristának vannak tartalékai amihez nyúlhat, de vödörre mindenkinek van pénze és szükség esetén az is használható. A karantén akváriumot más célokra is használhatod közben, növényeket szaporíthatsz, halakat is nevelhetsz benne ha történetesen nincs erre is külön akváriumod. A betegségek java kiszűrhető egy karantén akváriummal, ezzel megóvod a halaidat és a bacikultúrádat egy beállt akváriumnál, természetesen a halak és víz megfelelő tartása ill kezelése mellett. Minden "öregebb" akvaristának megvan a maga bevált és működő módszere, az enyém ez.
2015. aug. 29. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!