Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kiugrott a halam. Az én hibám?

Kiugrott a halam. Az én hibám?

Figyelt kérdés
Kedden kaptam a barátnőmtől egy akváriumot születésnapomra,40l-es,egész tágas,vett hozzá kavicsokat,műnövény,díszeket,én pedig vettem élő növényt,homokot.Berendeztük aznap,beleraktuk a vitaminokat a szereket amiket ajánlottak.Ment 2 napot simán az akvárium,úgymond üresbe,mivel csak 2 napra rá jöttek meg a halak,de meg a vízszűrő,ki is tisztult az akvárium,leülepedett a homok.Aztán megjöttek a halak és tegnap este valószínűleg kiugrott egy guppi,a macskám nem piszkálta az akváriumot mivel bent se volt a szobában,10 hal volt összesen,mindegyik párban,a boltos választotta őket össze,a víz mindig 26c fokos,3x etetem őket,mindig egy keveset.Nos azt szeretném tudni,hogy ez valami rossz ösztönnek tudható be,hogy ő kiugrott az akváriumból,vagy én csináltam valamit rosszul?(Van üveg az akvárium tetején,neoncső világításuk is van,szóval eléggé balszerencsésen ugrott ki a halacska..Meg még annyi,hogy ha inkább olyan halaim vannak,amik nem a víz tetején,hanem inkább a közepén és az aljzaton úszkálnak,érdemesebb ilyen szemes ételt venni és nem ilyen kis apró táblásat?
2015. aug. 27. 11:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem két napot kell mennie az akváriumnak üresben, hanem minimum 2 hetet.
2015. aug. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

A kiugrás lehet nem a te hibád, de azonkívül sajnos szinte mindent rosszul csináltatok. Nem szabad az eladóra hallgatni,ő csak a profitot látja benned. Valószínű még jó pár el fog hullani az alkalmatlan körülmények között.

40 literbe nem sok választás van halak területén, meg se merem kérdezni milyen halakat ajánlott. A szűrőt nem két napig hanem legalább 2 hétig kell járatni. Ha van lelkiismereted akkor gyorsan visszaviszed a halakat, és bejáratod normálisan a szűrőt. Utána pedig ekkora helyre való halakat veszel. A halak nagy %-a csapathal, szóval nem 2 db-ot tartunk belőle.

Ezt olvasd el kezdésnek:

[link]

2015. aug. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Öngyilkos lett a halad. Nézz magadban, megadtál-e mindent, amire a kis lelkének szüksége volt.
2015. aug. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Ó jaj, miért nem vagytok képesek csak egy kicsit is utána olvasni a dolgoknak? Nem sokat, csak 1 órát keresgélj utána a dolgoknak, rá fogsz jönni, hogy ez sokkal összetettebb, mint üveg+víz+hal+műnövény+apró táblás étel...
2015. aug. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem..Hát nézegettem a halakat,mindegyiket 65-l írja..De van benne Ékfoltos Razbóra(2db) Guppi (1db) Fekete Tetra (2db) és még keresem a többi halat,hogy vajon mik azok. :) De megkérdeztem 3 boltos mindegyik ezt mondta,2-3 nap,leülepszik a homok stb,.stb. és mehet is...Régen amikor voltak halaim 100l-es aksiban akkor is ment 1 napot előtte a szűrő és mentek bele a halak,mindegyik elvolt éveken keresztül csak sajnos dovább kellett adnom rajtuk.. :)
2015. aug. 27. 11:33
 6/13 anonim ***** válasza:

A régi tudásod erősen megkopott, ha egyáltalán létezett. :)

A boltosok nagy része nem is akvarista csak kereskedő, ergo nem ért hozzá. Azért mondja, h 2 nap múlva mehetnek a halak, mert sok kezdő türelmetlen, ha azt mondaná h várj 3 hetet akkor átmennél a szomszéd boltba és ott vennéd meg a halakat. A razbórarából 10 et kell legalább tartni 60-70 literbe, a tetrából legalább 8 darab 100-120 literbe. Nagy kontár volt a boltos akár csak te...

2015. aug. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Ha vettettek volna az akváriumra tetőt...

De lehet az is hogy valamelyik növényben bújkál vagy a boltos rossz volt matekból...

2015. aug. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Boltosra ne hallgass! Nekem van egy boltos ismerősöm, hozzá viszem a felesleges növényeket, cserébe kapok fagyasztott halkaját. Állandóan magyarázza nekem a hülyeségeit. Most indítottam egy nano akváriumot, és nem hagyott békén, valami szart akart rám sózni, amivel már másnap mehetnek a halak, meg ilyenek...


Csak azért nem akarok összeveszni vele, mert az ingyen halkaja azért nem rossz. Megveszem a növénytápot, a metszésért cserébe ingyen etetem a halakat.

2015. aug. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Dioxyde ***** válasza:
40 litya nem igazán tágas.Élő állat nem jó ajándékba...Előtte nagyon sokat kéne olvasni mi micsoda mit hogyan kell csinálni stb.
2015. aug. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Értem,oké. :) Köszönöm a hasznos tanácsokat.
2015. aug. 27. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!