Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha rendelek 5db Dr. Garden...

Ha rendelek 5db Dr. Garden tápot innen a 126 literes aksimba az szerintetek meddig fog kitartani?

Figyelt kérdés
[link]
2015. aug. 28. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Szuper ez az oldal, én valamiért nem találtam rá a múltkor. Én is fogok rendelni!


A kérdésre: Figyu, ezt elég könnyen ki tudod számolni és te tudod kiszámolni a legpontosabban is. 500ml a flakon, ezt elosztod a napi adaggal és kijön, hogy hány napig elég. Ezt beszorzod 5-tel (annyi flakonod lesz) és kijön a napok száma. Ezt elosztod 365-tel és kijön az évek száma is :)

2015. aug. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amúgy én naponta 3,5 ml-t használok két akváriumhoz összesen. De ezek elég durván növényesek és halak is vannak. Szóval a nitrát miatt adok többet. (túladagolom picit)
2015. aug. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi :) akkor durván több mint 2 évig , márcsak az a kérdés hogy mennyi a szavideje .
2015. aug. 28. 22:18
 4/7 anonim ***** válasza:

2017.02.20 a szav idő: [link]


A fotón lévő táp, a növénypatikából van, az új készlet amit rendelnek már hosszabb szav idővel lesz.


Neked heti 13ml az az alap adag, 38 hétig elég a 0.5 literes flakon, kevés halnál ez a dózis elég is, 5 flakon az 190 hét kb 3,5 év.


Van egy 75 literesem, annál napi 2ml aqua garden van, tehát a gyári dózis duplája, sokat etetek, mert nagyon elszaporodtak a garnélák, és így több a keletkezett vegyület, több kálium kell, és a hozzá tartozó micro elem.

2015. aug. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dupla dózis szerintem a plafon, attól biztos nem kell több, töményebb mint példa a profito, profitó van akinek 3x-4x dózisban hozta az elvárásokat, de láttam már 5X napi adagolású akváriumot.
2015. aug. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor ha ennyit rendelek rajtam fog maradni nem fogom tudni felhasználni mert lejár a szavidő nem igaz? Mennyit kellene rendelnem ? amugy mennyi a napi adag ? 27 db halam van szal azért sok van. Köszi a segítséget!
2015. aug. 29. 13:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Én soha nem a víztömeghez adom a kiegészítő növénytápot, hanem a haltáp menyiségéhez, az adja a nitrát, foszfát alapot, azt egészíti ki a növénytáp. A vízcsere meg mnden vegyület szintjét csökkenti nyilván csak azt amit a növények nem használtak el, ha meg elhasználják akkor minden szint kevesebb, vagy mérés szint alatt van.


Célszerű vagy a gyári dózis adni vagy tapasztalat útján a növényeket figyelve megállapítani. Pl én egy csapott kávéskanál granulált haltáphoz 2ml növénytápot, 1 fagyasztott kocka halkajához 1ml növénytápot adok.

2015. aug. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!