Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Két lány neon ha kevés 6 fiú...

Két lány neon ha kevés 6 fiú neonhoz, akkor kb. Mennyi lány kéne még, hogy a fiúk ne civakodjanak?

Figyelt kérdés

Mikor vettem a 8 neonhalat, még nagyon aprók voltak, és halvány lila gőzöm se volt, hogy csak kettő a lány belőlük (hat neonnak teljesen lapos a hasa, és teljesen egyenes a fénycsík rajtuk, kettő pedig jóval teltebb, és elgörbül a fénycsík rajtuk). Feltételezem, hogy a lányok miatt veszekszenek a fiú neonok, bár egyáltalán nem durván EDDIG, mert az éjjel az egyik fiú neonhalam szeme ki lett csípve. Soha még nem hallottam és olvastam olyat, hogy a neonok ilyet képesek tenni egymással. Amúgy az aksim 90 L-es, tudom, egy kicsit kicsi, de van sok növény benne és búvóhely is, és egy mohás, üreges kőbarlang. Nagyon odafigyelek a víz tisztaságára, hőmérsékletére, 24-26 fok télen-nyáron, adok nekik rendszeresen enni fagyasztott, élő, és száraz tápot is. Amúgy van még 7 fiú szivárványos guppim, de azok egyáltalán nem agresszívak, békésen csapatban úszkálnak, és van még négy foltos páncélos törpeharcsám, akik szintén ártalmatlannak tűnnek nekem, főleg csak alul vannak az aksiban, és csak kotorásznak a bajszukkal, és non-stop egymáson lógnak.

Szóval tuti, hogy az egyik fiú neonom a bűnös a másik kicsípett szeme miatt, szegényke most egyedül úszkál, nem mer odamenni a többihez.

Valakinek volt már ilyet esete neonhalakkal?

Vajon tényleg ennyire számít az, hogy hány lány neon van a fiúk között? Szóval 8 neonhalból legalább 4-nek lánynak kéne lennie, esetleg a lányokból kell több?


A válaszokat előre is köszönöm!


2015. aug. 31. 08:06
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
Náluk is jobb, ha több a nőstény, bár szerintem akkor is csesztetni fogják egymást, ezek ilyen kis veszekedős izgága halak. A durvaságot általában az váltja ki ha tartási hibák vannak, ill ha szűk a hely, nálad a nemek aránytalansága okozhatta. 90-liter elbír még kb 6 nőstényt. A harcsák nem sok vizet zavarnak, de más halat már ne tegyél bele. Víz inkább 20-24 között legyen és az elpárolgott vizet ioncserélt, vagy desztillált vízzel pótold, egy kis tőzegkivonatot is tehetsz bele. Az enyémek is bunyóztak a nőstényekért, független attól, hogy mindegyiknek jutott volna, valahogy megérzik szerintem, hogy melyik ikrás és azt akarja az összes.:D Ennyire durvák nem voltak egymással, max faroktépésig jutottak. Szerintem a 14-före emelt csapat és a nemek kiegyenlítése jó hatással lesz a rajra és a domináns egyedekre is.
2015. aug. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
Most vettem észre, hogy 7db guppi is van, nem kizárt, hogy köztük van a tettes, ők tényleg csipkelődősek, figyeld őket, nem bántják e a sérült halat, vagy a többit. Inkább ők lehettek mint a többi neon. Viszont így már sokan lesznek és az sem segít sokat ha csak 4db neont veszel. Határeset de jó szűréssel és heti részleges vízcserével még elmegy. Az lenne a legjobb ha külön tudnád tenni a guppikat.
2015. aug. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszodat! Amúgy próbáltam alacsonyabbra állítani a hőmérőt, erre lement túl hidegre, 25 fokra állítva is elég hűvösnek tűnik a víz, pl. mikor a lakásban csak 20 fok van, pedig fedett az aksi. Nos, a guppik nálam nagyon békések és ártalmatlannak tűnnek, de aztán ki tudja, hogy éjjel miket művelnek, mikor nem látom. Talán kerítek nekik új gazdát. :-)
2015. aug. 31. 11:15
 4/8 A kérdező kommentje:
Na, de nem hőmérőt akartam írni az előbb, hanem melegítőt. :-)
2015. aug. 31. 13:54
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Azért nem ártana egy hőmérő sem, hogy ne csak saccolgasd a víz hőfokát.:D A fűtőn lévő számjegyzés ritkán pontos, erre nem lehet alapozni. Figyelgesd csak a halakat, szerintem előbb utóbb észreveszed melyik csipkelődik.
2015. szept. 1. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van hőmérőm, de csak egy fekete matrica csík, és néha semmit se ér, mert többet mutat szerintem. Eddig 3 féle vízmelegítőt próbáltam ki, és azoknál is volt, hogy nem melegített mindig, minta bedöglött volna, aztán meg 2 fokkal melegebb lett, mint akartam. Ilyenek a Vita Pet, Aqua One és Pet Worx vízmelegítők! :-/
2015. szept. 1. 11:24
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Az automata fűtő csak addig fűt amíg el nem éri a víz a beállított értéket, utána kikapcsol, ha hűl a víz ismét bekapcsol. 1-2 fok eltérés simán lehet akár fölfelé akár lefelé főleg az ikerfémeseknél. Ki kell kísérletezni, hogy mennyivel kell lejjebb vagy feljebb állítani és természetesen ehhez megbízható hőmérő is kell. Szerencsére 1-2 fok ingadozás nem káros a halakra. A kék neonoknak sok 26 fok tartósan, bajuk nem biztos , hogy lesz de lerövidül az életük ezért lenne jó 24 maxra állítani. Lehet, hogy ehhez 22-re kell állítani a fűtőt, mint már írtam ezt ki kell kísérletezni.:D
2015. szept. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, viszont hiába állítom be a melegítőt mindig 25-26 fokra, ha reggelre tök hideg a víz, aztán meg pár óra múlva meleg, mint a pisa. Pedig direkt olyan szűröm van, ami ráfújja a buborékokat, ami egyenletessé kéne, hogy tegye a vízhőmérsékletet. Na, de amúgy ilyet szólt a minap a halbolt tulaja, ahol vettem a neonokat, hogy ő mindig 26 fokra állítja be a vizet nekik. Nem tűnt hülyének a hapsi, és nagyon jól karban tartott boltja van.
2015. szept. 1. 16:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!