Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A diszkoszhalat ingerli a...

A diszkoszhalat ingerli a guppi farka? Megtámadhatja őket vagy békés halak?

Figyelt kérdés

2015. szept. 12. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:

a diszkoszhal lágyvizes hal és a savas vizet szereti a guppi meg inkább az ellenkezőjét

tehát nem célszerű együtt tartani őket

2015. szept. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A neten ezt írják: Tartáshoz, felneveléshez a sokat emlegetett lágy és savas víz egyáltalán nem szükséges és az országban viszonylag kevés olyan hely van, ahol a vezetékes víz extrém keménysége és nagyon magas pH-értéke miatt szükség van a tartó medence vizének lágyítására.
2015. szept. 12. 18:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a boltban hogy hány nk-s vízben kell tartani.

Szerintem is lágy víz kell neki, mindenhol azt írják, de még nem tartottam diszkoszt.

2015. szept. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt is megteheted, hogy veszel egy neptun keménységtesztet (400 Ft), és kérsz egy kis vizet a boltban a diszkoszok mellöl, otthon leméred.


Keversz ugyanolyan keménységű vizet az akváriumodba.


Drága ez a hal ahhoz, hogy a boltban rossz vízbe tartsák, nem akarják megdögleszteni. Remélhetőleg olyan vízben tartják ők, ami ideális neki.

2015. szept. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"A neten ezt írják: "


Aha... akkor ha azt írom, hogy lehet a 9. -en a fürdőkádban vízilovat tartani, akkor az is igaz, mert leírtam, nem?


Akkor én meg azt írom a neten, hogy a Diszkoszhalak erősen lágy, savas vizet igényelnek, és 500 liter a beugró méret, aminél egyáltalán szóba jöhet a Diszkoszozás.

Meg ha gyári felszerelést akarsz, akkor egy közel 1.000.000 ft-os tőke.

2015. szept. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

www.ro-bolt.info/forum/viewtopic.php?f=34&t=1168

Ezen az oldalon írják.

2015. szept. 13. 09:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Na még egyszer...
2015. szept. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amúgy meg mint mondtam, magam részéről pont leszarom, ki mit firkál, én is le tudom írni, hogy lehet vízilovat tartani kádban.


2 gondolatot szeretnék megosztani

1: az evolúció nem olyan gyors, hogy több száz millió éves környezethez való tökéletes alkalmazkodást semmissé tegyen néhány év akváriumi tartás. Siralmas, ha valaki ezt tényleg komolyan gondolja.

2: Persze, egy halat bármilyen vízbe bele lehet rakni, nem fog se keservesen nyüszíteni, se nyávogni, és ha 3 napon belül nem hal meg, akkor a beszűkült tudatú bunkó haltartó világgá kürtölheti, hogy jól érzi magát a hala.


Évekig is elél egy aranyhal 26 fokos vízben is, és a gyökér állatkínzó barma okoskodva győzköd másokat, hogy tök boldog a hala.

Csak éppen egy aranyhal 15 évig is élne, optimális körülmények között.


Szóval a hobbi állattartásnak qrvára nem arról kéne szólnia, hogy azon versenyezzenek a pontagyúak, ki tudja még tovább kínozni kis kedvencét anélkül, hogy végleg beadná a kulcsot.

Hanem arról, hogy megnézel egy térképet, tessék:

[link]


Itt él a diszkoszhal.

Aztán veszed a fáradtságot, és utánajársz, hogy ott milyen a víz.

Aztán ha tudsz olyan vizet csinálni, akkor tartasz diszkoszt, ha meg nem, akkor nem.

Ennyire baromira egyszerű.

2015. szept. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!