Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 72 literre sok a 12 neonhal?

Mózes Adrián kérdése:

72 literre sok a 12 neonhal?

Figyelt kérdés
Eladó tegnap rám akart erőltetni 72l re 20-25 neonhalat de mondtam neki ez nem túl jó ötlet végül 12 db ot hoztam el abból 9 kék neon 3 albínó ők kicsit nagyobbak de a kékek még csak olyan 1 vagy 1,5cm esek. + van még benne 8 db rc garnéla szerintem ez még nincs túl telepítve egy növényes akváriumba vagy igen? Szűrésem nagyon jó külső 13x forgatás bio szűrőanyagok.

2015. szept. 30. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem 10 neon van, és 5-6 rc-t tettem bele kezdésnek, mára sokan vannak a garnik, a 12 neon jó, de már a garnikkal nekik is komoly szennyezésük lehet, ez nitrát, és foszfát forrás a növényeknek, ez a keletkezett alap, amit kiegészítesz káliumos táppal.


Nekem a nitrát szintjeim alacsonyak, így valószínű a foszfát is, de ehhez komoly növényi növekedés kell már, mivel összejött nincs egy szál alga sem.


Pl 15 neont 72 literbe már nem vállalnék be garnikkal, a 10 neon+garnélák szennyezésének eltüntetése is feladat növényekkel.


Szerintem jó, hogy nem hoztad el a 25 neont.


Pl nekem 10 neon+garnélák ilyen növényzetet nevel, és rengeteg a metszés is: https://www.youtube.com/watch?v=ll8UodggpYE

2015. szept. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem sok.

De ahhoz, hogy igazán jól érezzék magukat, az kell, hogy legyen elég hosszú úszóterük. Szóval, ha az akváriumod megvan min. 70 cm hosszú, akkor jó, ha viszont csak 60-as, az határeset. (Én ideiglenes tartottam 60 cm hosszúban, és látva a viselkedésüket, inkább váltottam egy 75 cm hosszúra. A viselkedésükben ég és föld a különbség, ha nem saját tapasztalat, én sem hittem volna el, hogy mennyire.)

2015. szept. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A külső szűrő végterméket nem távolit el, tehát alga lehet simán, csak az alga faj más mint gyenge szűrésnél, brutális szűrésnél is ugyanannyi nitrogén vegyület van mint gyenge szűrésnél, a nitrogén vegyületek összetétele más, a menyisége ugyanannyi.


Elméletben van az anaerob, gyakorlatban egy biológiai szűrő nem távolit el nitrátot.

2015. szept. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Meglátjuk mi lesz! Pont mellette van egy 120cm hosszú akváriumom abban viszont van 2 növendék ékszerteknős azzal csak az a baj. 60 cm hosszú a kis akváriumom amiben vannak most szerintem még ez a mennyiség jól érezheti magát. Alga nincs egy szál sem és a tápokat is levettem felére, eddig greenaqua ajánlásával tápoztam 20l/1ml/nap micro,macro + carbo. Külső szűrőm könnyedén megszűri ezt az akváriumot tetra ex 800 2l siporaxal + 100ml purigenel van töltve.
2015. szept. 30. 11:44
 5/10 A kérdező kommentje:
Jboci nekem azt mondták a nagyok hogy a purigen elég szépen lebontja ezeket a doglokat azért is használom.
2015. szept. 30. 11:50
 6/10 anonim ***** válasza:

A puringen nagy molekulájú szerves anyagokat köt, amiből felszabadulna az ammónia, de nem mindet köti, egyszer próbáltuk megfejteni, valami olyasmi jött ki, hogy a halak kopoltyúján kiáramló ammóniát pl nem.


A G.A tápot csak úgy nem lehet vissza venni, az E.I szerinti adagolással használható teljes értékű táp, nem kellenek hozzá halak, ha vissza veszed kálium hiányos lesz a víz ami nitrát többletet jelent, annyit amit a halak adnak.


Úgy lehet csak vissza venni a G.A tápot, ha a keletkező nitráthoz, foszfáthoz csatolsz káliumot, és micro elemeket, pl profito, aqua garden, tf planter, ezekbe nincs nitrát, foszfát velük a halak szenyezése koplex lesz mint a g.a táp.


Mondjuk ha 1 pumpa nyomás/20 liter/nap van akkor mindegy a halak szennyezése, mert az heti 14mg/liter kálium, és nitrát emelkedéssel jár, ehhez viszonyítva a halak szennyezése piskóta.


Röviden ha vissza veszed nem lesz elég kálium, ha meg nem veszed vissza sok lesz a nitrát.


A puringen csökkenti az ammónia menyiségét de csak részben, npk. hossz persze nem nyul, sem a micro elemekhez, nem lehetne használni növényesben ha hozzá nyúlna.


Kevesen vannak képben a hagyományos akváriumokkal, a co2 nélküli akváriumokkal, nem írtad, hogy milyen akvád van, ha high tech akkor az egyértelműbb, ahhoz többen értenek több a szaki.


Én a klasszikus akváriumokhoz értek jobban, az öntisztulósokhoz, amelyekbe nem kell sűrűn matatni, ezekhez már kevesen értenek manapság, legalábbis a high hódit fórumokon.

2015. szept. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A purigen amúgy nem bont le semmit sem, abszorbeál, telítődik, utána regenerálni kell.
2015. szept. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem ennyire én nem vagyok képben ezekkel a dolgokkal még csak fél éve keztem ezt a hobbit. Nincs amúgy nagynyoműsú co2 csak ismerkedés szinten van Tropica System 60 szett de ez nem egy nagy szám. Úgyvoltam vele neméri meg beruházni erre még addig ameddig ismerkedsz a dolgokkal.
2015. szept. 30. 12:51
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja és rosszul irtam mert csak a carbot vettem vissza 3ml ről 1,5re pár napja. tápokat nem ezt is azért mert páran azt írták nem tesz jót a garnéláknak
2015. szept. 30. 12:54
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor így más a helyzet, szerezz be egy kiegészítő tápot, ami nitrát foszfát mentes, azzal egészítsd ki a halak szennyezését, a gyári dózis elég lehet.


Ha úgy látod, hogy kevés a növények növekedése, többet akarsz, akkor adj a vízbe g.a macrot, de a micro is menjen vele együtt, relatív, hogy menyi legyen, sokkal kevesebb kell mint eddig.


Matekozni szokás, 1ml G.a macro 49 mg nitrátot-káliumot tartalmaz, 49 liter vízben 1mg/liter N.K szintet emel.

Jó ha 5 ml fölött van az N.P szint, de ajánlott co2 nélkül 20 mg/L alatt tartani.

Pl 70-75 literbe heti 2ml macro-micro tápot szoktak adni, ha vannak halak.


Az rc-k gyorsan szaporodnak, így nekik egyre több kaja kell, durván 1 csapott kávéskanál granulált kaja a plafon, pl tetra mint mini, ebbe úgy 150-200 garnéla fér bele, a garnik is úgy vannak mint a csigák, kaja menyisége függő.

2015. szept. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!