Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumi vízből ki hogy...

Az akváriumi vízből ki hogy távolítja el a rezet? Ill hogy lehet mérni észrevenni ha sok van benne? Gyanítom hogy a csapban valami nem jó.

Figyelt kérdés

2015. okt. 5. 23:33
 1/6 anonim ***** válasza:

kálium-hexaciano-ferát(II)-vel semleges vagy gyengén savas közegben a rézionok a vízből vöröesbarna csapadékot adnak. Ezzel már 0,1 ppm réz is kimutatható, ami annál kevesebb, a halakra befolyással nincsen. A vas(III) ionok kék csapadékot adva zavarják a reakciót. Ezért szelektíven benzoin-oximmal mutatjuk ki, szűrőpapírom 1 csepp viszgált oldatra 1 csepp 10% kálium-nátrium-tartarát oldat és 1 csepp 5%-os alkoholos benzoinoxim-oldat cseppentetik, ezzel 2 ppm rezet zöld folt alakjában ki lehetmutatni, és színskálán követhető a töménység.

Jobb akvarisztikai szaküzletekben ezek a reagensek beszerezhetőek, de labortech cégeknél is megvásárolhatóak.

A réz eltávolítására meg a legjobb a kálium-jodid , pár cseppje oldhatatlan réz-jodid formájában leválasztja. (réz jodidból max 0,2 mg/liter réz válik szabaddá). Túladagolni nem szabad, max 0,005 g adható egy liter vízhez, ha édesvizi halak vannak benne. A tengeriek lesz..rják.

2015. okt. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Normál esetben nem kerül réz a vízbe. Ezek szerint gyanúd van arra, hogy bekerült ? Honnan vetted pontosan a vizet ? Csak a hidegvíz vezetékből szabad venni !! A melegvíz vezetékben ott van vagy a villanybojler anódjából kioldódó fém vagy a gázbojler réz csővezetékéből kioldódó.
2015. okt. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen langyos vizet töltöttem mert mollyjaim vannak és nem akartam megfagyasztani őket. Most tartottam az éves nagytakarítást. Aztán rájöttem hogy Pesten vagyok nem otthon és ki tudja mi van a csapban...

A rézmérgezésnek milyen tünetei lehetnek?

2015. okt. 6. 08:30
 4/6 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak köszönöm a részletes leírást utánanézek hol szerezhetem be ezeket!
2015. okt. 6. 08:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Pesten rendbe van a csapvíz. Mire alapozod azt h baj van vele?
2015. okt. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Platypus ***** válasza:
Pesten hiába van rendben a csapvíz, a réz a frissen felújított csövekből kerül bele. Amíg nem rakódik vízkőréteg a cső falára, ereszti a rezet a csapvízbe. Nálunk a csőcserék után 1 ppm réz volt a csapvízben, egy teljes év kellett hogy eltűnjön. JBL rézteszttel mutattam ki, azt laikusként is könnyű használni, és pont a jó tartományban (2 ppm alatt) mutatja az értékeket. Szerintem nem érdemes laboratóriumi cuccot venni. A jó hír viszont, hogy 4-5 nappal a vízcsere után már nem volt nyoma sem az akváriumban. Feltételezem a növények használták fel. Én a garnéláimon vettem észre a problémát, megmagyarázhatatlan elhullásaim voltak. Mivel a rákok közismerten rézérzékenyek, ésszerűnek tűnt lemérni.
2015. okt. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!