Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudnám úgy megoldani a...

Hogyan tudnám úgy megoldani a világításomat, hogy automatikusan le és felkapcsoljon, de úgy mint mikor kell fel a nap, hogy a fény egyre erősödik? Milyen szerkezet kell hozzá?

Figyelt kérdés
nézegettem de a sima időkapcsoló ehhez nem jó nem csinált ilyet valaki véletlenül vagy nem tudna esetleg útmutatást adni benne?

2015. okt. 7. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
fotó szenzor (érzékelő) és fényerősség szabályozós villanykapcsoló összekapcsolva - lehet kapni webshop-okban
2015. okt. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vedd külön a csöveket, mindegyiket külön időzítőre kapcsolod és egymás után kapcsolod fel, illetve le.


Illetve nekünk nagyon régen volt olyan villanykapcsolónk, amit tekerni kellett és ezzel lehetett állítani a lámpa erősségét. Nem tudom, mi az pontosan, lámpakapcsoló volt.

2015. okt. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kerti ilyen világításból tele vannak a barkácsboltok, (ott lámpatestet kellene cserélni,) de webáruházakban árulnak beltéri világítótesttel is.
2015. okt. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A tengeri akváriumoknál szokták szimulálni a naplementét egyesek, de az is csak 2 időkapcsolóval oldják meg.

A kék fény indul be reggel, délben beindul a fehér fény is, este a fehér lekapcsol és marad a kék, éjjelre meg azt is lekapcsolják.

A kék megy kb reggel 8-este 11-ig.

A fehér meg 12-től este 9-ig intervallumban.


Nálam nincs naplemente, csak a kék és fehér fény együtt kapcsol du 2-től éjfélig. Jó a nekik úgy is. A halaim bioritmusát bagolyra állítottam.

2015. okt. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 bringas71 válasza:
Üdv! Nekem jelenleg teszt üzemmódban ugyan, de már működik egy ilyen kapcsolás, amire szükséged van. Ha van egy kis elektrotechnikai tudásod, és van kedved megépíteni, nagyon szívesen megosztom. A lényege, amikor kel fel a nap, egy fotoellenállás vezérel egy tranzisztoros kapcsolást, így kb 5-10 perc alatt a halvány hangulat fényből éri el a 100% os fényerőt. Nekem led szalagos világításom van. Hideg fehér, meleg fehér, kék és piros fények kombinációjában, illetve egy éjszakai hangulatvilágítással kombinálva. Mint mondottam teszt üzemmódban, de eddig remekül szuperál.
2015. okt. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 bringas71 válasza:

Itt a nappali világítás

[link]


És ez az éjszakai


[link]

2015. okt. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
elektrotechnikai tudásom nincs de kedvem az van elmondhatnád h hogyan csináltad... nekem neon csövem van
2015. okt. 28. 20:38
 8/9 bringas71 válasza:

Szia! Feltettem minden infót ide:

[link]

2015. okt. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 bringas71 válasza:

És egy videó a kikapcsolásról.


https://www.youtube.com/watch?v=6wqnLGHRIaE

2015. nov. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!