Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 10 literes akváriumban való...

10 literes akváriumban való tartáshoz milyen állatokat ajánlotok, amik szaporodni is tudnak?

Figyelt kérdés

Hallottam az amano rákról, de neki sós víz kell, hogy megéljenek a lárvái. Nem tudom, hogyha felsózom a vizet a lárvák számára, akkor milyen növények élnének meg az akváriumban, illetve kellenek-e egyéb speciális felszerelések, amik tengeri akváriumban szoktak kelleni.


Mindenképpen ízeltlábúakat vagy más gerinctelen állatokat szeretnék tartani benne, mert úgy tudom halnak ilyen kicsi akvárium már állatkínzás.


A sórák se lenne rossz, nektek milyen ötleteitek vannak?


Sós vizű akváriumban, ami a sórák megélhetéséhez és az amano rák szaporodásához kell milyen vizinövények élnek meg, és a szűrőn és világításon kívül kell-e még valami felszerelés az akváriumhoz?



2015. okt. 12. 15:20
 1/4 Pendulum92 ***** válasza:

Amano garnéla édesvízben él, csak a lárvák élnek egy ideig sósvízben. A szaporítása macerás és nem könnyű, nem ajánlom ezzel a kezdést.


A sórák pofás kis jószág, de az tengervizet igényel, édesvízi dolgokat nem tudsz betenni mellé.



Szerintem célozd meg legalább a 20 literes méretet, alapterületre nem sokkal nagyobb, talán 10cm hosszra és 5 cm szélességre, meg picit magasabb.


20 literben már megél a red cherry és szaporodik is, és neki nem kell sós víz hozzá, simán elengedi a kicsiket a nőstény.


Kelleni fog szűrő(a garnélákhoz nem kell olyan nagy szűrőkapacitás, mint a halakhoz), világítás, növények, aljzat, növénytáp, garnélatáp. Fűtő nem szükséges, ha 20 fok felettvan a hőmérséklet stabilan, ők szeretik a hűvösebb vizet.

2015. okt. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 HUN_Sector ***** válasza:
Nekem van egy Aquael nano-m, 30 literes. Ha érdekel szólj, szerintem megegyezünk. 1 éves :)
2015. okt. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2015. okt. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
SEMMIT 10 LITERBE!
2016. febr. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!