Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A torokátum kicsíphatett egy...

A torokátum kicsíphatett egy darabot a guppim farkából?

Figyelt kérdés

2015. okt. 18. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, alkalmatlan rá a szája.
2015. okt. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor mi lehetett? egy másik guppi? vagy egy neonhal? estleg az 1 cm es kisplattik?
2015. okt. 18. 22:15
 3/9 Platypus ***** válasza:
Ha csak ezek vannak mellette, akkor az úszórothadás.
2015. okt. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
még páncélosharcsák meg 1 palacsinta algázó, de ez ki van csípve, nem rothadás
2015. okt. 18. 22:33
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
Ezek mind békés halak, bár a guppiknál néha előfordul, hogy csipkelődnek főleg, ha szűk a hely, vagy ha hosszú csápos halak között van. Esetleg fordíts rá egy kis időt, hogy melyik csipked. Én is hajlok a felé, hogy úszórothadása van de biztosat nem tudok mondani, meg kell figyelned. Ha nincs csipkedés akkor Parakillel és Aquafuránnal kezelheted.
2015. okt. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Biztos hogy nem úszórothadás, az biztos nem jön ki 1 óra allatt. Azelött 1 órával teljesen egészséges volt, biztos hogy valami bántotta mert 1 másik hím is félt és el volt bújva. A kérdés hogy mi :(
2015. okt. 19. 15:04
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Rendben, akkor csak figyelni kell őket, amelyik egyszer csipkelődött az máskor is fog. Írd majd meg legyél szíves, hogy melyik volt a tettes én is kíváncsi vagyok. A megsérült farokra és úszóra én közvetlen rácseppentek egy csepp metilént, malachit z-t vagy parakillt fél percet várok, hogy megtapadjon a festékanyag és visszaengedem a halat, ki sem veszem a hálóból abban kezelem. Ezt a módszert a hal más testrészeinél nem szabad alkalmazni, főleg nyílt seb esetén, ilyenkor a vizet kell csíramentesíteni.
2015. okt. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem jöttem rá melyik volt :( most nem bántott eddig semmit, szerencsére nem csípték tovább a sérültet sem, boldogan elvan és nem lett rosszabb az állapota.
2015. okt. 24. 10:04
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Örülök neki, de azért figyeld.
2015. okt. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!