Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A red cherry garnélák mikor...

A red cherry garnélák mikor érik el kb teljesen a vörös színüket?

Figyelt kérdés

mert van egy nagy csapat red cherrym és némelyik nem vörös hanem narancssárga vagy majdhogynem átlátszó... ezek befognak még pirosodni vagy szelektálni kéne őket mert színhibásak?


aztán még egy kérdés tudom h a hímek nem túl színesek de milyen mélységű szín az ami elfogadható ami a legvörösebb? már szelektálás szempontjából kérdezem..



2015. okt. 21. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia.


A hímek kisebbek és világosabb színűek, a nőstény pedig vörösebb színű.


Nem kell velük semmit se csinálni. Én 1,5 éve telepítettem az akváriumba őket úgy, hogy halak is vannak mellette, amik néha elkapnak egyet-kettőt (főleg a petés nőstényeket szeretik sajnos) és még mindig nagyon szép vörös színűek a nőstények.


A hímek egyébként szeretnék kiugrálni az akváriumból mert sokkal fürgébbek és, ha megijednek ez sajnos előfordul.

2015. okt. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Platypus ***** válasza:
Hogy mi elfogadható és mi nem az csak és kizárólag a te ízléseden múlik. A leghalványabbak is eladhatóak, ha olcsón adod és őszinte képekkel. Amikor elszaporodnak, akkor úgyis eljön az a helyzet, amikor az állomány egy részét ki kell szedned, mert már nem férnek el. És ilyenkor kézenfekvő a legcsúnyábbakat kihalászni.
2015. okt. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
igen igen de ha leszelektálom az állományt kb 2db hímet hagynék meg ami elfogadható az én ízlésemnek... ők valóban olyan vörösök mint a nőstények... egyébként ez a beltenyésztés egyik hátránya h kifakulnak? vagy esetleg vmi kaja kéne nekik amitől élénkebb lenne a színük? mert répát hiába adok nekik nem eszik egyáltalán... milyen zöldségben van amolyan erősen "színfokozó" még?
2015. okt. 21. 13:47
 4/10 A kérdező kommentje:
vagy lehetne a génállományukat erősíteni vhogy? mit tudom én pl sakura garnélával vagy csokoládé garnélával ami egészen fekete... vagy ez utóbbi inkább a garnéla barnulását okozná?
2015. okt. 21. 13:54
 5/10 Platypus ***** válasza:
Sakura hímekkel erősíthetsz. A csoki sakurától eltűnne a piros szín. A színezettség mértéke erős maradna, csak éppen barna lenne. A vegyes színerősséget éppen hogy nem a beltenyészet okozza. Ha változatos a génállomány, akkor születnek sokkal halványabb és sokkal jobb színű egyedek is. Aki komolyan tenyészt, az mindig csak a jobbakat szaporítja. Így egységesebbé válik a génállomány, annak jó és rossz oldalával együtt. A változatos gének pl. életképesebbek, a látványos színhez viszont beltenyésztés kell.
2015. okt. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tomaszcool ***** válasza:

Szerintem olyan 4 hónapos korukban már teljsen látni lehet, hogy mennyire jól színezettek. A hímek vékonyabbak és haloványabb színűek és előszeretettel úszkálnak vízközt, míg a nőstények nagyobbak, teltebbek és élénkebb színűek és elég ritkán úszkálnak vízközt.


Ha "díszként" szeretnéd tartani őket és az a célod, hogy minél pirosabb/vörösebb színük legyen, akkor szelektálnod kell őket ha van időd és kedved hozzá. A színtelenebb egyedeket ki kell szórnod valahogy. Ez időigényes, mert generációról-generációra előjönnek majd "hibás" egyedek, amiket szintén el kell távolítanod valahogy, de ugyanakkor a folyamat levezetése teljesen jó hobbi és időtöltés. Jobban megismeri az ember a rákjait stb... Itt azért vigyázni kell, hogy nehogy kiszórd az összes hímet a gyengébb színezetük miatt. Másik alternatíva, ha magas minőségű egyedekkel újrakezded az egészet. Minden garnit kiszórsz és helyettük veszel egy jó csapatot. RC-nél maradva ez kb 100-200 ft/db.


Továbbá igen fontos a rákok takarmányozása is. Lehet kapni kifejezetten rákoknak készült színfokozó tápokat, amiknek van hatásuk. Papíron ~30%-os színjavulás is elérhető, de ez elég szélsőséges esetekben érhető el szerintem. Ajánlom a SERA Shrimps Natural-t de a JBL Novo Prawn is egy jó választás. Ezen felül érdemes teljesen természetes módon etetni őket, pl levelekkel vagy zöldségekkel. Én például a csalánlevelet preferálom.


A hibás rákokat ajándékozd el és a WC ne legyen alternatíva. Valaki pl takarmányként is alkalmazza őket, aminek azért van némi haszna.


Van azért magyar "irodalma"/fórumjai a témának, érdemes rágúglizgatni a dolgokra. :)

2015. okt. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
eléggé magas minőséggel kezdtem szóval nagyon vörösöket vettem kezdetekben aztán párszor a kihalás veszélye fenyegette őket meg nem mondom neked h miért... volt h rengeteg elpusztult pedig semmin nem változtattam lehet csőtörés volt vhol és vmi belekerült a vízbe nem tudom de nagyon aprólékos vagyok és odafigyelek szinte a legapróbb változásra is... aztán gondolom ennek is köszönhetően meggyengült az állomány de az az érdekes h a mostani garnélák inkább ilyen narancsosak az idősebbek olyan vörösök h nem mondaná meg az ember h ez most sakura vagy red cherry és ezért is furcsállom ezt nagyon... a méretük meg kb háromnegyed akkora mint a kifejlett példányoknak és épp ezért kérdeztem h vajon fognak még vörösödni? mutathatnál egyébként pár ilyen fórumot ha nem gond meg nem okoz fáradtságot meg ha van még bárkinek bármilyen tapasztalata azt szívesen meghallgatnám... ja és köszi a válaszokat
2015. okt. 23. 18:58
 8/10 A kérdező kommentje:
ja és még annyi h másféle garnéláknál is fenn áll ez a kivilágosodás vagy színelváltozás problémája? gondolok itt pl a babaulti garnélákra.. vagy csak ezeknél? aztán stabilizálódhat egy idő után ez az állapot hány generáció kellene hozzá körülbelül ha igen?
2015. okt. 23. 19:03
 9/10 A kérdező kommentje:

de megmutatom mire gondolok az első az idősebb az utóbbi pedig a fiatalabb vagy esetleg vedlésnél is lehet fakulás? mert mondjuk ilyet még nem tapasztaltam..


[link]

2015. okt. 23. 20:29
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálam akkor voltak a legpirosabbak, amikor sok zöldalga volt kajának, nagyon erős fény. Teljesen fehérek azok voltak amiket a külső szűrőből halásztam elő, és nem tudtak kijönni a csövön, sokáig éltek a sötétben.


De tény, hogy egy idő után nálam is elkezdtek világosodni, lehet hogy a beltenyészet miatt. De ha veszel néhány új sakurát, akkor a ezzel nem lesz gond. Én nem vettem, mert eladtam és elajándékoztam mindet. De nálam is a vége felé egyre világosabbak lettek.

2015. okt. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!