Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nektek is "esékenyek" a...

Nektek is "esékenyek" a guppijaitok?

Figyelt kérdés

Régóta tartok guppikat többféle akváriumban. (Az akváriumok halait, növényeit, dekorjait nem szoktam keverni, szóval az, hogy fertőzést hurcolok át egyikből a másikba, szinte kizárt. Csak a halháló azonos, de azt ritkán használom és rendszeresen ecettel tisztítom.)

Évekig semmi gond sem volt a halakkal. De úgy kb. egy év óta rendszeresen (mondjuk havonta-kéthavonta) el-elhull egy-egy úgy, hogy semmi előjele nincs, hogy romlana az állapota. Több helyről is vásároltam azóta pótlást, de az elhullott halak vegyes eredetűek. Az elhullások időpontja és a vízcsere időpontja nem mutat összefüggést. (Még azok élnek a legtovább, amit a nagybátyámtól kapok, pedig azok a vegyes akvárium miatt már sajnos beltenyésztettek.)

Az akváriumok mérete, társítása, fényviszonyai, szűrése eltérő. Legfeljebb egy-egy új tő növény jelent változást, de azt is csak a metszésből szaporítom, nem "kívülről" jön. Az akváriumok fenntartásában (technika, vízcsere) nincs semmi változás. Az akváriumok nincsenek túltelepítve - mondjuk azért annyit terveztem, amennyit lehetett, nem kevesebbet.

Semmilyen más fajtájú halam nem pusztult el soha (na igen, egy razbóra egyszer beszorult a szűrő mögé, de az más kérdés, az nyilvánvaló volt, hogy mi okozta a bajt). (Törpe páncálosharcsák, többféle neon és többféle razbóra van még, persze nincs mind társítva guppikkal.) Már ott tartok, ha ezek a guppik elpusztulnak, nem pótolom ki őket többé, a többi fajta egyedszámát növelem inkább. De azért kíváncsi vagyok, tapasztalt-e valaki hasonlót, hiszen a guppi meglehetősen tág tűrésű halnak számít... Vagy már ennyire túltenyésztettek lennének??? (Azért gondolok erre, mert a nagybátyámtől kapott guppik pusztulnak legkevésbé.)



2015. nov. 2. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
"...hiszen a guppi meglehetősen tág tűrésű halnak számít.." én is ezt hittem, mígnem olvastam egy guppitenyésztő cikkét, amelyben bebizonyította, hogy ez nem így van. Legfeljebb szaporák és rövid idő alatt lesznek ivarérettek, de a víz minőségére (elsősorban tisztaságára) kifejezetten igényesek! Hőmérséklet tekintetében is a melegebbet kedvelik.
2015. nov. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Odafigyelek a víz tisztaságára, legfeljebb egy kicsit kemény a vizünk, de ez a neonokat kellene zavarnia, azoknak viszont kutya bajuk... Régen nem minden akváriumukban volt fűtés, de tavaly óta már van. 22-24 fokra van állítva.
2015. nov. 2. 18:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem gyerekkoromban úgy25-30éve rengeteg guppim volt.Nem foglalkoztam velük annyit mint a mostani halaimmal,és rengetegen voltak.Így utólag visszagondolva csoda hogy éltek.Éjszakára kikapcsoltam a szűrőt,fűtés nem is volt.Most meg nem maradnak meg,már guppit nem is tartok.Pedig fűtés,külső szűrő,egyebek vannak,amiről gyerekkoromban nem is hallottam.Már nem olyan szívósak mint voltak.
2015. nov. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A párom nővérének a vitorláshalai a legstrapásabbak, azok elég jól néznek ki és régóta megvannak már. A neonhalai is jól fejlett elhízott nagy dögök.

A guppijai viszont nyomi genrincferdülésesek. Nem értem hogy azokat mért vette meg. Púpos a hátuk, vékonyak és lassanként döglenek azok is. Én már csak 2-t láttam, de amilyen ramatyul néztek ki, nem adok nekik 1 hónapot az életben maradásra. Szerintem hamarább el fognak hullani.

2015. nov. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!