Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van valakinek kedves kis...

Van valakinek kedves kis története a halakkal, a kezdeti problémákból adódó nehézségekről? Avagy: Hogyan bénáztatok a halakkal, milyen hihetetlen dolgok történtek, vagy vannak e kiskori anekdotáid?

Figyelt kérdés
Most olvastam aranyos halas történeteket, és kíváncsi vagyok, sokatokkal történtek e humoros esetek. Eddigi abszolút favorit: kitenni a halakat az ablakpárkányra 4 évesen:)
2010. márc. 18. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
5 évesen Siófokon a stégen álltam, és megláttam egy halat.. annyira bámultam, hogy arccal beleestem a vízbe... :D
2010. márc. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én a radiátorra tettem rá egyszer :$ túlélte de biztos megizzadt szegény:D

MEg a takarítások volta krédekesek, anyu cisnálta, de ő nem ért volna hozzá a halhoz, és volt egy "cápánk" aki midnig kiugrott, és nemegyszer becsuszkált valahogy a polc alá:D

2010. márc. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az első halamat amikor kaptam még nagyon kicsi voltam és szüleim mondták adjak neki nevet erre én meg: Hal. Hiába próbálkoztak nem tudtak leszoktatni a Hal névről aztán a végére már nem szóltak. Szegény hal már a végét járta amikor én elkezdtem beszélni neki hogy mit csináltam aznap, jön be anyu hoz kihez beszélek, mondom Halhoz, 30 percig tartott elmagyarázni nekem hogy szegény Hal meghalt. Pár hónappal később nagy családi ebéd volt hallal. Én sírva faggattam ki mindenkit hogy hogy tudják megenni Halat.
2010. márc. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amikor volt akváriumunk láttuk ám hogy a cicánk előszeretettel belenyul a vízbe és terelgette a halakat a lábával, de nem bántotta egyiket sem. Na ez volt a legvicesebb! Na a másik már nem olyan vicces eset, de mindig én voltam a halhulla hordó, ha elpusztult belőle 1-2. Amíg én a hálóval vittem ki a tetemet, a lányom meg követett, nehogy a macska megegye, hát el kellett temetnem. Nagy szertartások közepette.
2010. márc. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
:) igen, ezekre visszagondolva nagyokat lehet derülni:) A legjobban a Hal nevű halas történet tetszett, de a szertartásos eltemetősdit is nagyon vicces elgondolni:D
2010. márc. 18. 21:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem kiskoromba a kedvenc játékom az volt hogy bedobálom a kisautóimat az akváriumba,mert mien jó hogy ott uszháknak a rendörautó elött az aranyhalak.És régen örültem ha meghalt egy hal mert én akartam lehúzni a Wc-n.Mostmár apa huzza le én meg oda se nézek,bár már többnyire nem lehúzzuk hanem egy zacsiba kiteszem. Ez inkább morbid ugyan...:D Meg egyszer horgósztunk és lassuak voltak a reflexeim, láttam hogy mozog a cucc,meghúztam a botot,szerencsétlen halat a szemén keresztül fogtam ki...:S.Sajnálom mé mindig. És hogy jó történet is legyen: vettem 2 üveggarnélát nagy halakk özé. eltünt 2-3 nap után mind2.fél évvel az eset után cseréltem a vizet,addigra elajándékoztam a nagyokat és jöttek kicsik,és egyszercsak a 2ből előkerült egy.Fél év után,kifejletten...Egy feketeneonom meg eltünt,elsirattam,és 5nap után előkerült.pedig mindenhol megnéztem.
2010. márc. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Még nagyon kezdők voltunk, úgy 12-13 éve apu vett 2 üvegharcsát. Akkoriban nagy ritkaságnak számított, és igencsak borsos ára volt. Másnapra kinyírta a többi halam őket, (azóta díszmárnát nem tartunk). Anyu meg kereste fél napig, hogy merre lehetnek, mert ennyire nem hiszi, hogy átlátszó, vagy mégis?! Aztán megláttuk a csontvázakat :(


Az első darakóros halaimnak meg megörültem, hogy biztos buborék fürdőztek a levegőztető fölött, azért pöttyösek, aztán mikor kezdtek elpusztulni, akkor rájöttünk mi az.

2010. márc. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
A kislányom megkínálta a halacskákat tökfőzelékkel és fasírttal.Szerencsére hamar észrevettük és megúszták a halak az etetést.Egy percre hagytam nyitva a kerítést amivel elzártam az akváriumot a gyerek elől,de ez bőven elég volt arra , hogy bemenjen és a kisszékéről beleszórja az ebédjét a vízbe.A nejem még meg is dicsére, hogy milyen hamar megette:D Minden esetre tanultam az esetből, ahol gyerek van, ott még a legkisebb figyelmetlenség is veszélyes lehet, szerencsére csak etetni akart.
2010. márc. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mi is kiskorunkban horgászosdit játszottunk tesommal... kifogtuk hálóval a halakat és visszaengedtük. (akvárium), egyszer kifogtuk az egyik ördöghalunkat, és beleragadt az uszonya valahogy a hálóba.. mi megprobáltuk kiszedni, de szegény... jobban járt volna ha nem próbálkozunk.. :( :D szegény...:S
2010. márc. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!