Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Véleményt irnátok erről az...

Véleményt irnátok erről az akváriumól?

Figyelt kérdés
Tul sok benne a gurami,vagy nem? [link]

2015. nov. 16. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon kicsi nekik ez a hely és a berendezés is nagyon mű.
2015. nov. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38 literes...
2015. nov. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Miért kicsi?A berendezés az tényleg ratyi,de ha csak 1 aranygurámi pár lenne benne?Nekem elég irreálisnak tunik 1 par aranyguramira 120 litert szamolni..

Azert kerdezem,mert 40 literes akvariumomba szertnek guramit,es ha torpe vagy méz nem lenne,akkor venetnek e bele?

2015. nov. 16. 19:02
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezek még kicsik, nem láttál még kifejlett kék gurámit. Legalább 90x30 cm alapterületű akváriumra van szüksége.

Nem valóak 40 literbe

2015. nov. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez egy 15 centisre növő hal, nehogy már ne legyen kicsi neki... A mozgásigénye és az ammóniatermelése is túl nagy egy ekkora akváriumhoz, olyan szűrőt meg nem nagyon lehetne találni, amiben elég szűrőanyag van, de nem csinál mosógépet az akváriumból.
2015. nov. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kerdesemre nem kaptam valaszt,milyen guramit lehet 40 literbe rakni?
2015. nov. 16. 19:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Legfeljebb egy pár mézgurámit, bár személy szerint nekik is inkább 60 litert mondanék.
2015. nov. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Egy pár mézguráminak határeset egy jól növényesített és szűrt 40-literes akvárium. A törpének legalább 60-literes kellene, a többi fajtának jóval nagyobb. A videón látható akváriumot inkább nem is minősíteném.
2015. nov. 17. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az is elmond valamit erről az összeállításról, hogy a halak kifakultan, laposkúszásban közlekednek benne, ordít róluk, hogy milyen stresszesek.

Az is elég beszédes, hogy a következő videóban a 10 gallonosban guppik voltak, a 65 gallonosban sügérek, gurámi sehol.


Nekem voltak mézgurámijaim a 49cm x 33cm alapterületű (szóval az átlagosnál nagyobb) 40 literes akváriumomban. Amikor béke volt, akkor semmi gond nem volt, amikor civakodás volt, akkor néha láttam rajtuk, hogy szeretnének messzebbre futni.

Ha tudsz vizet lágyítani nekik, inkább a törpe morgó gurámit (Trichopsis pumila) ajánlom.

A törpe gurámik, valamennyivel nagyobbak viszont sokkal vehemensebbek a mézgurámiknál, őket nem ajánlom.

2015. nov. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
szerintem negyven literbe mehet egy pár mézgurámi meg mondjuk 1-2db törpe szívóharcsa dús növényzettel
2015. nov. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!