Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3 napfény és 3 korall plattim...

Neszbogi kérdése:

3 napfény és 3 korall plattim van. Ma vettem őket és a 3 n. platti és 1 k. platti, úszkálnak minden jól megy. De az a 2 k. plattim egy vas fa üregében goubbasztanak egyedül. Aggódjak hogy betegek vagy csak még a stressz van?

Figyelt kérdés

#ok #gubbasztás #korallplatti
2015. nov. 18. 18:15
 1/8 hadevla ***** válasza:

Szia!

Írd le légyszi az akvárium adataid. Méret, szűrés, növények, világítás, milyen gyakran cserélsz vizet, és hogy mióta üzemel az aksi. Esetleg egy képet is feltölthetsz mellé. Ezek alapján lehet többet mondani ;)

2015. nov. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
54 literes van benne vasfa úszó és talajon növény 1 éve van aksim vasárnap teljes tisztításon esett át az akvárium
2015. nov. 19. 14:36
 3/8 A kérdező kommentje:
A világítás reggeltől estig megy
2015. nov. 19. 14:47
 4/8 hadevla ***** válasza:

Nos ez nem volt túl részlete leírás...

Ha most takarítottad ki teljesen, akkor gondolom ez azt jelenti, hogy nincs rendszeres részleges takarítás ami nem jó, mert felgyülemlik minden méreganyag. A jó az lenne ha heti 20-30%-os vízcserét jelent, ami kb 15 liter. A vízcserét pihentetett vízzel kell megcsinálni. Egyik nap engedsz vizet vedérbe, másnap, azzal csinálod a cserét. A szűrőt pedig kb havonta kell tisztítani, az akváriumból kivett vízzel.

Egy ekkora akváriumba pedig 4-5 platti bőven elég.

A növényeid nőnek rendesen? Mert ha nőnek akkor veszik fel a halakra káros tápanyagot. Ha csak stagnálnak, akkor növelni kell a fényerőt, és/vagy tápozni kell.

2015. nov. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hadevla ***** válasza:

Még írd le ezeket az adatokat pontosan, hogy többet tudjak segíteni:

-Szűrő márkája, típusa

-Hány watt világításod van

-Használsz-e valamilyen növénytápszert

-Mikor és hogyan szoktad takarítani az aksit

2015. nov. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én ezt az aksit egy szettben vettem a fény 15w. viszont a szettből adódóan nem tudom a szűrő márkáját tápszert nem használok anélkül is szépen nő a növényzet a szetthez hozzá jár még egy fűtő ami 23-24 fokra van beállítva
2015. nov. 19. 20:14
 7/8 A kérdező kommentje:
Az aksit ūgy szoktam takarítani hogy a vizet a kétharmadáig leengedem kiveszem belőle a halakat és mindent csak az ajzat marad ott az ajzatot kiveszem átmosom leforrázom az akváriumot fertőtlenítem letörlöm szépre az üvegét visszarakom az ajzatot egy kis vizet rakok bele 23-24 fokosat visszarakom a helyére berendezem ráengedem a vizet és legutoljára visszarakom a halakat
2015. nov. 19. 20:22
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt szeretném meg kérdezni hogy esetleg egy e-mailt tudsz nekem kuldeni azert ha elakadok te olyan nagy szakerto vagy biztos tudsz nekem segiteni es ha szuletnek kisplatti ha kell ingyen tudok neked majd adni belole
2015. nov. 19. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!