Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti milyen zöldséget adtok...

Ti milyen zöldséget adtok halaitoknak télen?

Figyelt kérdés
2015. nov. 20. 06:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk most semmilyet, de volt amikor kivettem 3 szem fagyasztott zöldborsót a mélyhűtőből, kis tányérban betettem a microba fél percre, aztán belenyomtam a vízbe. A héja a kezembe maradt, csak kinyomtam a belsejét, ami két darabra esik ilyenkor, és azt szeretik a halak megenni. De van spirulnia tablettám is, azt halas boltban vettem. És algát tudnak enni télen-nyáron, ami termelődik az akváriumban. Egyébként konzerv kukoricát is adtam már, attól se lett semmi bajuk, azt is csak így belenyomtam a vízbe és imádták.
2015. nov. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Forrázott ubit, répát, spenótot. Zöldborsó, kukorica szintén forrázva, héj nélkül. Nagyon szeretik.
2015. nov. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 hadevla ***** válasza:
Én is tartósítószer mentes fagyasztott zöldségkeverékből szoktam válogatni, egy kicsit megfőzve. Pl: nekem a plattik nagyon szeretik a karfiolt, pritamin paprikát, kukoricát.
2015. nov. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Többnyire mirelitet.

- Tavaly annyira szerencsétlen volt a borsótermés, hogy inkább mirelitet vettünk még szezonban is, idén még nyersen elfogyott :D

- Tavasszal-nyáron gyűjtögetek nekik: van lefagyasztva néhány darabka zöld spárga, egy marék cukkini, kaliforniai- és kápia paprika darabkák, biztos, ami biztos alapon spenót, mert ha spenót nincs, akkor összedől a világ.

- Ősszel spájzolok be nekik egy kevéske sütőtököt, brokkoli- és karfiolszárat.


Friss:

- Spenót az ősszel is van viszonylag sokáig.

- Aztán van még egy néni a piacon, akinek pagoda karfiolja van, kifejezetten karácsonyra is szokott termeszteni, mert elég ünnepies növény :)

- Unokatesóm betegség miatt bio étrenden van, tőle néha szoktam kis salátalevél darabkákat kuncsorogni a halaknak.

- Friss zöldségnek általában répát kapnak, de azért annyira nem lelkesek.


Próbálom úgy irányítani az etetésüket, többségében borsót, cukkinit és spenót egyenek és magas cukortartalmú zöldségből kevés legyen, de ezek a dögök szeretik a változatosságot. A 112 literes akváriumomban az összes halam mindenevő.

2015. nov. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!