Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baj?

Lacijanika kérdése:

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Az akváriumban működik minden. A régebbi írások alapján még talán jól is működik a rendszer a nyövények(tócsagaz és kolokán) és a a halak(Guppi 4 -platti 6 ) jól el voltak.Kérdésem az miért halt meg az egyik fiu guppi ha elvileg minden jó- a víz tiszta- a rendzer működik stb...
2015. nov. 21. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindig lesznek gyengébb egyedek.


Ha semmiféle tünet nem volt, akkor figyeld a többi hal viselkedését.

Ha teljesen természetes, élénk, aktív stresszmentes viselkedésűek, akkor nem hiszem, hogy túl nagy jelentősége van egy elhullásnak.

2015. nov. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 KIKI16 válasza:
Nekem is ugyan ez volt lethogy nem bírta a szervezete a sok halat korulotte és azért halt meg
2015. nov. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Légyszi írd le:

- mekkora akváriumod van

- milyen szűréssel

- milyen rendszeresen cseréled a vizet

- mennyit cserélsz

- hogy kezeled a vizet

- hogy tisztítod a szűrőt

- mivel etetsz, mennyit etetsz

- mikor és hogyan üzemelted be az akváriumodat (hogyan járattad be, mennyi ideig, milyen ritmusban telepítetted a halakat)

- történt-e mostanában valami változás az akváriumban

- milyen tünetei voltak az elpusztult guppinak

- a többieken látsz-e valami szokatlant


Ne fogjuk már rá az elpusztult halra, hogy biztos gyenge példány volt, amíg alaposan körbe nem jártuk a témát és minden egyéb lehetőséget ki nem zártunk! Általában a fent felsoroltak közül szokott gond lenni egy vagy több valamivel is.

2015. nov. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia.

akkor megpróbálom leírni mi is van nékem. Hogyan is működik a rendszerem több mint fél éve. Remélem egymás gondolatát és tudását tudjuk segíteni.


Légyszi írd le:

- mekkora akváriumod van (ez egy 46*35*35= 60l)

- milyen szűréssel (van egy külső házilag készített jól működő a leírások alapján berakott szűrőanyagok alapján szabályozható egység ami 120l/0,45perc vízcsere és szabályozható hőfokszabályozóval ellátott egység ami méri és fűti ha kell, de van ventilátor egység is ami hűti ha esetleg fentebb menne a víz hőmérséklete. Ez ind beállítás kérdése. Van egy belső gyári motoros ami szintén a célnak megfelel és jól működik hónapok ota.

- milyen rendszeresen cseréled a vizet ( a viz csere 30%-os 20L ami egy erre a célra alkalmazott 20L kanna csak e célból rendszeresített eszköz. Ebben az eszközben tárólt víz pihen a megfelelő nap vízcsere számára. Így a benne levő anyagok elpárolognak ami károsak és felveszi a hőmérsékletet ami szintén fontos.

- mennyit cserélsz ( mivel tiszta a rendszer, tiszta a víz, így szoktam csinálni a nitrát tartalom miatt amit olvastam a fórumokon, hogy fontos még akkor is ha szinte tiszta minden hetek óta és úgy érzem minden rendbe van. Így cserélem 10% vizet ami a házi nővények kapnak és jól is érzik magukat. De a halacskák se veszik észre a 10% cserét. Tehát a növények és a halak is jól vannak.

- hogy kezeled a vizet ( időközönként a vízcsre leírtak alapján szoktam néha bele csepektetni egy kevés BIOSTART cseppet /10l/10 csepp vizkezelő/ de ez nem minden vízcserélnél alkalmazom.

- hogy tisztítod a szűrőt ( a szűrőt csakis a belső akvárium vizében enyhén átmosva a baktériumok tiszteletbe tartása miatt alkalmazom a tisztítást.

- mivel etetsz, mennyit etetsz ( naponta egyszer kapnak egy kávés evőkanál eleséget. Így amit megesznek az el is tűnik az aksiból.

- mikor és hogyan üzemelted be az akváriumodat (hogyan járattad be, mennyi ideig, milyen ritmusban telepítetted a halakat) ( hát az aksim már jó ideje működik. Igaz nem a szokványos módon volt az indítás mert azt egy kicsit elhamarkodva végeztem el. De a már ma mivel jó tapasztalatok és tanácsok révén elértem a rendszer tiszta és működő képességét így határozottan mondom jól működik a rendszerem.

- történt-e mostanában valami változás az akváriumban (tegnap volt 30%-os vízcsere a fentebb említett szokványos rendszer alapján. Konkrét változás nem történt.

- milyen tünetei voltak az elpusztult guppinak ( az akvárium alján hevert semmi életjelet mutatva :(.

- a többieken látsz-e valami szokatlant (nem látok vígan úszkálva tengetik napjaikat ami szerintem határozottan jó esemény.


Ne fogjuk már rá az elpusztult halra, hogy biztos gyenge példány volt, amíg alaposan körbe nem jártuk a témát és minden egyéb lehetőséget ki nem zártunk! Általában a fent felsoroltak közül szokott gond lenni egy vagy több valamivel is.


(betegséget nem tapasztaltam és semmi körülmény nem utal rá az egyedi elhalálozásra. Minden halam él tiszta a rendszer , jól működnek a szűrők így nem tudom mi lehetett a probléma.)

2015. nov. 22. 12:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!