Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az alábbi szűrést szeretnémm...

Az alábbi szűrést szeretnémm megcsinálni, csak nem tudom mi nyomná nekem fel a vizet egy tartályba? Egy olyan valami kellene amit nem kell takarítani csak a vizet nyomná fel. Mellette lesz még 1 belső szűrő is ami keringeti a vizet.

Figyelt kérdés
[link]

2015. dec. 7. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Legörgetsz, és ott van, hogy

"Felső polcos külső szűrő kis akváriumhoz"


[link]

2015. dec. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyébként mindegyiknek van egy védőrácsa, és mivel ott szívja be a vizet, elkerülhetetlen, hogy magához szippantson nagyobb dolgokat, úgyhogy néha azért szét kell szedni, és kitakarítani.
2015. dec. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amúgy a te verziód bonyolultabb mint a linkelt rajz.


Te a tartály tetejére nyomod a vizet, így azt jól szigetelve le kell zárni, hogy ne folyjon ki a víz, mert ha beérik a szűrőközeg, akkor csak a gravitáció miatt nem biztos, hogy elnyel annyi vizet, mint amit a pumpa feltol.


Amit linkeltem rajzon, ott a tartály aljára nyomja a vizet, átnyomja a szivacson, és nem kell szigetelve lezárni a tartályt, mert túlfolyással megy vissza a víz, szóval nincs fölösleg, ami kifolyhat, mert az már megy is vissza az aksiba.

De a te verziód is jó, csak jól le kell zárni a tartályt.

2015. dec. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem egy 240 literes akváriumhoz kellene. Ez elég hozzá? [link]
2015. dec. 7. 21:37
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor az egészet átgondolnám!


Ha úgy is zárt rendszerűt akarsz, és ilyen nagy akváriumhoz, akkor gyakorlatilag egy rendes zárt külső szűrőt csinálnék, házilag.


Márpedig egyetlen gyártó egyetlen szűrője sem működik úgy, hogy felül bemegy a víz, alul meg kijön.


AZ összesnél alulra megy be, (vagy kívül, és alul van megfúrva, pl eheim klassic) vagy belül, középen lemegy alulra, és onnan áramlik vissza fel a víz.

A pumpa a tartályban van, a tetején, és a már megszűrt vizet szívja fel a szűrőből, (nem tömődik el) és nyomja vissza az aksiba.

2015. dec. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2015. dec. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A motor meg attól függ, mennyi szűrőközeg fogja fojtani, de amúgy 800 l/h kb elég.

Én mondjuk biztos, hogy inkább 1000 l/h-t vennék, mert házilag nagyobb lesz a szűrő, mint a gyári, tehát több anyag fogja fojtani, azon kívül levenni még mindig lehet a teljesítményéből, de ha kevés, azzal nem tudsz mit kezdeni.

2015. dec. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én olyanra gondoltam amit az akváriumba kell tenni és onnan pumpálja fel egy tartályba a vizet ahol átmegy a szivacsokon és onnan csak úgy simán visszafolyik egy kifúrt lyukon.
2015. dec. 8. 17:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Értem én láttam a rajzot.


Csak te nem érted, hogy mit akarok elpofázni.


Tehát:

Ha felülre megy be a víz, és alatta van egy eltömődött szűrőközeg, akkor hogyan akarod biztosítani, hogy hogy az a vízmennyiség olyan gyorsan le is folyjon, mint ahogy érkezik?

Hát úgy, hogy lezárod a tetejét.


Csakhogy ezzel teljesen más dimenzióba helyezed az egészet, mert onnantól nem nyitott rendszerű szűrőről beszélünk, hanem zártról.

Nincs emelési magasság, nincs helye levegősödésnek. És bárhová helyezhető a szűrő.


Nincs gravitáció, (jó, nem szűnik meg, csak hatása nincs) gondold végig.

Az egész egy zárt rendszer.

Képzelj egy pl egy hullahopp karikát, amiben víz van, és egyáltalán nincs benne levegő.

Tökmindegy, függőlegesen, vagy vízszintesen, vagy ferdén, vagy bárhogy tartod, a víz körbeforgatásához ugyanaz az erő kell.

Az, hogy ez a kör egy részen kiszélesedik, és tele van szivaccsal, semmit nem jelent.

Ez a zárt rendszer.


Precízebb, hatékonyabb, de bonyolultabb.


Szóval arra akartam kilyukadni, hogy ha már így is úgyis zárt rendszerűt csinálsz, akkor ha már úgyis meg kell hozzá venni mindent, akkor érdemesebb jól csinálni.

Nem véletlenül gyártanak 63819127 féle külső szűrőt ugyanúgy, és 0 db-ot úgy, ahogy te tervezted.


Na mindegy, azon kívül, hogy a vízpumpa a még koszos vízzel dolgozik, nem igazán tudok belekötni, szóval úgy is működhet a dolog.


Ja, abba is bele tudok kötni, hogy a gravitáció a nagyobb mechanikai szennyeződéseket is leviheti a szűrő aljára, jobban eltömítve a sűrűbb szűrőközeget.

Szóval az se véletlen, hogy az összes szűrő kivétel nélkül alulról szűr felfelé.

Alul ülepítő, aztán ritkább szűrőanyag, biológiai szűrő, és a végén fent esetleg egy finom szűrő. De az nem fontos.

De a lényeg, hogy nézd meg a legelső linkemet, az összes barkácsolt szűrőnél, ahol függőleges a víz útja, az mind alulról áramlik felfelé.

És a pumpa mindig a már tiszta vízzel dolgozik.


Ennek ellenére működhet a dolog, nem tökéletes, de működhet.

Csak arra akartalak figyelmeztetni, hogy ez teljesen járatlan út, és aki eddig szűrőt tervezett, az mind máshogy tervezte.

2015. dec. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. dec. 8. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!