Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vöröstörpe díszmárna ívásában...

Zomed kérdése:

Vöröstörpe díszmárna ívásában kérnék segítséget. Párnapja elkülönítettem egy párt egy 10 l-es medencében, a pár szemmel láthatóan érdeklődik egymás iránt. De még se ívnak. Hogy segíthetek még nekik?

Figyelt kérdés
Raktam be nekik növény csoportokat ugyan is azt olvastam, hogy ez kell nekik és a vizük ás forralt víz keveréke. A víz hőmérséklete 26-28 fokos.

2015. dec. 8. 00:50
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
Vegyél le 3 liter a forralt vízből és öntsd fel desztillált vízzel. Nem kell világítás, elég a ráeső természetes fény. Az sem baj ha takarod az akváriumot, hogy a mozgás ne zavarja őket. Talán a lágyabb víz serkentőleg hat, 24-26 fokos víz elég. Használj ikrarácsot vagy jávai mohát az ikrák védelmére. Ez csak elírás ugye, nem vörös karcsú díszmárnád van véletlenül, mer vörös törpét nem ismerek? Minden esetre én arról írtam. Ikrázás után vedd ki a szülőket mert megehetik az ikrát.
2015. dec. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mohám jelenleg nincs elegendő hogy lefedjem a talajt, de használhatok üveg golyókat vagy nagy szemű folyami kavicsot ha az jó. Igy viszont miből látom, hogy leikráztak, ha le kell takarni aljzatot hogy ne falják fel a szülők az ikrákat? A nevét illetőleg igazad van, már kicsit késő volt mikor kiírtam a kérdést.
2015. dec. 8. 12:13
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Azért ha figyelgeted biztosan meglátsz egy két ikrát erre-arra, valamint a nőstény hasa sokkal laposabb lesz ikrázás után és a viselkedésük is megváltozik. Nem fontos az egész talajt lefedni mohával elég ha középen van egy szétterített kupacnyi, de megteszi az üveggolyó, vagy a kavics is én személy szerint az ikrarács híve vagyok, mert egy mozdulattal eltávolítható és később sem okoz gondot mint a golyók kavicsok kiszedegetése, muszáj kiszedni mert összegyűlik alatta a kosz. De ez a te döntésed, jónak jó mindegyik csak kicsit macerásabb mint a moha vagy az ikrarács. Esetleg tedd a golyókat kavicsokat egy megfelelő méretű hálóba (pl gyümölcstartó háló) és úgy terítsd el, így egy mozdulattal kivehető és az ikrákat is megvédi.
2015. dec. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!