Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Metilénkéknél is le kell...

Metilénkéknél is le kell állítani a szűrőt?

Figyelt kérdés

December 24.én vettem észre, hogy az egyik vitorlásomon, kis fehér pöttyök jelentek meg, utánanéztem és teljesen ráillik a darakór. A teleszkópos szemű aranyhalam az akvárium alján "fekszik" és folyamatosan jön belőle a bélsár. Azt olvastam, hogy a malachitzöld és metilénkék jó a darakórra. Kaptam is egy üvegcse metilénkéket anyósomtól, hisz venni jelenleg sehol sem tudok. Vajon az aranyhalam is azért fekszik lent? Valóban ki kell kapcsolni a szűrőt miután elkezdtem a kezelést?

Előre is köszönöm a tanácsokat, viszont az állatvédő kioktató stílusú emberek kerüljenek!


2015. dec. 27. 10:20
 1/5 anonim válasza:

a vitorláshal melegvizű, az aranyhal hidegvizü hal , nem értem mit keresnek egy akváriumban. Ettől eltekintve, ha külső szűrőd van akkor azt feltétlen állítsd le, ha belső azt is célszerű ( bár gondolom külső, hiszen ezekhez a halakhoz sok víz kell >> nagy szűrőfelület)

10 ml = 50 l és ha minden jól megy 3 nap múlva nyoma se lesz a darakórnak , akkor nyomass egy 50% - os vízcserét és gondolkodj el azon, hogy mi okozhatta.

Az aranyhaladnak nem tudom mi baja lehet, én a helyedben kivenném onnan, nem való a vitorlások mellé. De ez a te dolgod

2015. dec. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért van az aranyhal és a vitorláshal egy akváriumban? Egyik hideg a másik meg meleg vízi hal. Szerintem ha különszednéd őket és biztosítanád a nekik megfelelő körülményeket akkor nem lenne gondod a betegségekkel.
2015. dec. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a tanacsot. Egyebkent tobb mintegy eve jol megvannak egyutt, az aranyhalam mar tobb mint harom eves es semmi gondja nem volt eddig.:/ Most kezdett ilyen lehangolt lenni, hogy a darakor megjelent a vitorlason, gondoltam esetleg valami ehhez kapcsolodo tunet lehet. Metilenkeket beletettem, akkor megcsinalom majd a vizcseret is. Koszi megegyszer.
2015. dec. 27. 15:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az aranyhalak átlag életkora 10-15 év, még az ilyen túltenyésztett fajtáknak is. Ha rossz körülmények közé rakod, akkor szenved, de mivel az ezüstkárász az őse, ami egy közismerten szívós hal, az aranyhal is nagyon sokáig képes látszólag teljesen egészségesen elvegetálni, de előbb-utóbb nem bírja tovább. A te halad úgy látszik három évig bírta, ha nem akarod, hogy elpusztuljon, biztosíts neki megfelelő körülményeket (ez a többi haladra is igaz). Amúgy az a tapasztalatom, hogy az egészségesen tartott halak szinte sohasem kapnak el fertőzést, csak azok, amelyeknek az immunrendszere a nem megfelelő tartásmód miatt legyengül. Vagyis ha nem változtatsz a körülményeken, akkor ha most meg is gyógyulnak a halak, később ugyanúgy vissza fog térni a probléma. Remélem segítettem.

2015. dec. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. dec. 27. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!