Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor nőnek már meg a kis guppyk?

Tanács Gergő kérdése:

Mikor nőnek már meg a kis guppyk?

Figyelt kérdés
A kis guppik már lassan 3 hónaposak és még csak 2x akkorák mint mikor megszülettek! Utána olvastam és azt írták 6-8 hónap alatt teljesen megnőnek de ennek jelét még nem igazán látom :/ napi 3x kapnak enni de csak keveset, hogy ne maradjon nekik maradék az alján! Szerencsére nem nagyon kapkodnak már a kajáért szóval azt hiszem pont elég nekik amennyit adok, és mind meg is eszik! Mennyi idő alatt érik el a teljes nagyságukat?

2016. jan. 7. 08:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha tudsz, akár 4-szer is etetheted őket. Ezen kívül az alacsony hőmérséklet lehet még az oka, ha nem fejlődnek kellően gyorsan.
2016. jan. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
van szűrő az akváriumba? milyen gyakran cserélsz vizet?
2016. jan. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak lélegeztető van benne, de amint koszosodik a vizük ami körülbelül mióta megszülettek kétszer volt akkor kitakarítom, hogy még se egyék az ürüléküket az alján ! :D
2016. jan. 7. 10:10
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor meg is van az oka. Gondolom még biológia szűrésről nem hallottál...

Nem csak a szemmel látható szennyezés létezik, van ami szemmel nem látható. Ez az AMMÓNIA. A halaid mégiscsak a saját ürülékükben úszkálnak... Szerezz be egy szűrőt és cserélj vizet hetente, különben nem sok értelme volt megtartani a kicsiket, mint a mellélkelt ábra mutatja valamit nem jól csinálsz.

2016. jan. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a válaszod! Azért nem gondoltam hogy nekik kéne a szűrő, mert sok ismerősömnek voltak kis guppijai és egyik ismerősömnek sem volt se lélegeztető sem szűrő és szépen megnőttek minden probléma nélkül.
2016. jan. 7. 10:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet nagyobb víztömegbe tartották a halakat, ahol jobban oldódott a méreganyag.
2016. jan. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Talán kevés a hely, hogy elférjenek, kis vízfelület+ammónia. Talán a halkaja is kevés...

Lehet soha nem lesznek olyanok, mint kellene, de gondoskodj róluk, talán még fognak nőni.

Egy 3 hónapos nőstény guppi már ivarérett.

2016. jan. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak guppik amik az istenért nem nőttek, csak lassan és 3-3,5 cm volt a végső méretük, pedig a szülők átlag szivárványosnak néztek ki. Így visszatekintve rájöttem, hogy a hím valami keverék lehetett (kereskedésben vettem), mert az úszóin kívül inkább hasonlított endler-re mint szivárványosra, az utódok pedig nagyon endlerszerűek lettek, mind méretben mind mintában még az úszójuk formája is inkább endler. Érdekes a genetika...
2016. jan. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :) Napi négyszer kapnak kaját és egyre jobban nőnek ! :)
2016. jan. 14. 09:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok!
2016. jan. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!