Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200L-es vagy annál nagyobb...

200L-es vagy annál nagyobb akváriumok Nagytakarítását, hogy oldjátok meg? Milyen gyakran van nagytakarítás ahol teljesen szétszeditek az akváriumot?

Figyelt kérdés
Itt arra gondolok, hogy egy új akvárium indítása alkalmával 2 hetet kell várni a betelepítéssel. Én évente szoktam nagytakarítást végezni. Ekkor kiszedem a halakat, kavicsot, teljes vizet leengedem, szépen kitakarítom az akváriumot, hátteret. Összerakom és teszem is vissza a friss csapvízbe a halakat, mert nem tudnám elrakni a halakat olyan sokáig kis akváriumokba.

#takarítás #Akváriumot
2016. jan. 12. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkora akváriumot nem kell soha se takarítani...(sőt egyiket se kell) Vízcsere+ mulm leszívás. Esetleg lekaparni az algát az üvegről és ennyi. A 600 literes akváriumomat nem is tudnám ha akarnám se. Ha neked évente igényli az akváriumod akkor vagy iszonyat gyenge a szűrésed, vagy túl vagy telepítve.
2016. jan. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát egy Eheim 2217 ketyeg alatta és kb 20 hal van benn...nincs túltelepítve! Pl azért is szoktam szétszedni, mert jbl aquabasis táptalaj van, amit ki szoktam cserélni.
2016. jan. 12. 18:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Növényes dolgokhoz nem értek. Azokat talán szétszokták szedni. :)
2016. jan. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tápozás helyett kapják a növények.
2016. jan. 12. 18:45
 5/10 elwera ***** válasza:
kb 1 évig hagytam Co2-vel, növényekkel, aztán kiszedtem a talajt és elhalt gyökereket a talajból, majd kicsit átöblítettem a talajt és beleraktam jbl tápgolyókat. Az akváriumot szépen kimostam, végül újra beültettem amiket akartam, kicsit átrendezve, mert végülis untam már az előző kinézett, meg így váltogattam növényeket, hogy volt amit elajándékoztam, volt amit megtartottam.
2016. jan. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pontosan mekkora és milyen halak?

Nem mindegy, hogy 210 vagy 2000 literről beszélünk és hogy 20 neonhal vagy 20 aranyhal van benne, szerintem elég gyenge a szűrésed.

2016. jan. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Konkreta 200L-es és eheim 2217 a szűrő 20-25 hal, vegyes (neonok, ancik, szifók, tetrák) Nem túltelepitett, szűrő elég!

Szimpla kérdés volt!

2016. jan. 15. 08:29
 8/10 anonim ***** válasza:

A xifó vagy az anci vagy te, hogy így tudod, hogy elég? :)

A kérdésedből is látszik, hogy gyenge a szűrésed. Ez meg egy szimpla válasz volt.

Igazából igazad van, mertez nem gyenge, hanem elégséges. Annyival vizsgákon, év végén is átmegy az ember, ha minden más jó...

2016. jan. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

hm...

Eheim 2217-Green Aqua ajánlás: max. 260 l.

És mint tudjuk a GA az növényes akváriumokkal high tech akváriumokhoz ajánlják!

Nekem meg egy sima vegyes akváriumom van.

2016. jan. 15. 11:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Az adott szűrő által javasolt teljesen más érték, mint amire jó.

Egy részről ilyen 600 l/h órás kicsi belső szűrőket is szoktak 600 literhez írni, ami nem is enyhe túlzás.

A másik pedig az, hogy egy beüzemelt használt szűrő közel sem teljesíti azt, amit kellene neki.

2016. jan. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!