Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nektek is minden halatok...

Nektek is minden halatok megdolglott vagy csak az én halaim lettek ongyilkosak?

Figyelt kérdés
Az egyik beugrott a szekrény mögé a masik pucolaskor a vecebe a harmadik meg megdöglött. Daganata volt. Aranyhalak voltak.

#aranyhal #halak tulajdonsagai
2016. jan. 14. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát azért a halak nem szoktak csak úgy öngyilkosok lenni, mert ahhoz van kedvük. Ilyen viselkedést legtöbbször a rossz körülmények váltanak ki, ha leírod, hogy hogy tartottad őket (akvárium méret, szűrés, hőmérséklet, vízcsere gyakoriság, milyen halak voltak benne, stb.), akkor tudnánk neked magyarázatot adni erre.

2016. jan. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

tartási hiba?

vagy letakarni az akváriumot vagy annyira emelni a vízoszlopot,hogy ne ugorjon ki.

a wcbe ugrottnál is te voltál a felelős.

sajnálom.

jól tartottad őket? 2-300 literes akvárium?

2016. jan. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem voltak elmebetegek,nyugi. Le kell fedni az akváriumot.
2016. jan. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Le kell fedni az akváriumot, emellett mint ahogy az előzőek is mondták... Mekkora akvárium? Milyen és hány hallal? Milyen szűrés? Vízcserék gyakorisága, módja?
2016. jan. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
az akvárium méretét nem tudom pontosan megmondani szerintem 60 literesben voltak 3 aranyhal. kösz szépen aó tanácsokat majd lefedem az akvárium tetejét
2016. jan. 14. 20:23
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mélységesen együtt érzek a három aranyhallal, egy ilyen kínzókamra helyett én is inkább kockáztattam volna.

MINIMUM 200 LITER!

2016. jan. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lefedheted persze, akkor nem fognak kiugrani. Viszont, mint írtuk, a halak elsősorban akkor lesznek ugrálósak, ha rosszak a tartási körülmények és úgymond "menekülnének". Így ha ki nem is ugranak, ellenben a rossz vízminőségbe előbb-utóbb bele fognak pusztulni. Az előttem szólók már leírták, hogy mit kell tenned, ha nem akarod, hogy ez történjen.
2016. jan. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!