Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha gyűjtök követ azt hogyan...

Ha gyűjtök követ azt hogyan takarítsam meg hogy be tudjam tenni az akváriumba?

Figyelt kérdés
2016. jan. 14. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:

ALAPOSAN !!!

félre a viccet..

nézd meg milyen köveket gyűjtöttél !

pl:mészkövet nem rakhatsz az akváriumba mert kioldódik belőle !

vulkanikus kőzet, márványfélék,kavics mehet.

2016. jan. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Meg nem gyujtottem semmilyent valami sutetszurket szeretnek. Honnan tudom hogy meszes?
2016. jan. 14. 20:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha rácsöppentesz ecetet, akkor ha meszes a kő, gyengén pezsegni kezd. A lágyvizes halak valóban nem szeretik, ha mészkövet raksz be, mivel az keményíti a vizet, viszont ha sima csapvízben (ami általában elég kemény) tartasz erre kevésbé igényes halakat, akkor igazság szerint semmi baj nem lesz, ha mészkövet raksz be, mivel a már amúgy is igen kemény víz csak elenyésző mennyiségben tud még meszet kioldani a kőből, annak meg már semmi jelentősége nincs.

2016. jan. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nem Mo.n lakok, nem kemeny a viz, inkabb durvan kloros.
2016. jan. 15. 05:32
 5/10 A kérdező kommentje:
Tehat ugy ertem hogy nem kemeny, hogy minden fele beavatkozas nelkul megfelelo egy diszkoszos akvariumba is.
2016. jan. 15. 07:15
 6/10 anonim válasza:

A kemény víz azt jelenti, hogy sok Ca++ és Mg++ van oldva a vízben. A leglágyabb víz az esővíz. A Duna vize és általában a talajvíz kemény. A tisztításkor ezektől az ionoktól nem szokták megszabadítani a vizet, mert az egészséges ivóvíznek kötelező alkotórészei, de nehezebb az ilyen vízzel mosni.

Csak azért írom ezt, mert úgy tűnik, nem tudod, mit jelent az, hogy a víz "kemény".

2016. jan. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha kemény a csapvized és nem lágyítod , akkor meszes kő is mehet az akváriumba. Az átlagos magyar kemény lúgos csapvizet nem keményíti mérhető módon.
2016. jan. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is tettem köveket az akváriumba. Először vízzel, szivaccsal lemostam, aztán forraltam egy fazék vizet és beletettem fél órára a forró vízbe, utána ment az akváriumba.
2016. jan. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
én is az utolsó tisztításai módját tartom helyesnek, a látható nagyobb szennyeződéseket kefével, szivaccsal eltávolítanám, majd jól kifőzném őket (én nem csak a forró vízbe raknám)
2016. jan. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
kézzel
2016. jan. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!