Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 35 literes akviban milyen...

35 literes akviban milyen növényeket lehet tartani? Nem túl magas, alacsony fényigényű, lassan növő növényekre gondolok.

Figyelt kérdés

Van egy 50 literes akvim, de abból lejön kb. 10 cm (mert kb. 2-3 cm aqua basic plus + kb. 7-8 cm manado), illetve a tetejéről is pár centi, mert nem érhet a víz a tetejéig (házi, fatetőm van), tehát így lesz az 50-ből kb. 35 literes akvárium.


Növények közül a Wendt-vízikehelyre és jávai mohára gondoltam. Állatok közül pedig semmi sem fog lakni benne, mert utánaolvastam, és nincs elég helyem. Ez egy hamis akvárium lesz.


Tudnátok növényeket ajánlani?



2016. jan. 17. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Anubias lassan nő és nem fényigényes, nanohalakat,garnélákat azért tarthatsz benne ha akarsz.
2016. jan. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kevés fényhez előtériből a legtutibb a gömbmoha meg az anubias nana, előbbit csak beledobod, utóbbit rákötözöd egy kőre.

Ezek biztos kibírják. Jávai moha is mehet bele.

Ja, meg vagy 6 db amano garnéla simán elfér benne, de más gerinctelen is jó lehet, ha halat nem akarsz.

2016. jan. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Garnélát semmiképp! Ha szerettem volna, akkor csak kb. 10-15 darabot, nem pedig 100-at, 1000-et, vagy 10000-et.


(A pinokkió és amano garnéláról pedig azt se tudta az eladó, hogy mik azok. Kár. Pedig az ő szaporításukhoz sós víz igényeltetik. Mindegy. Olyan faj meg nem kell, ami egy hónap alatt ellepi az akváriumot...)


Errefelé nem árulnak nanohalakat. Az eladó rám akart sózi pár nagyobb halat. Mondtam köszönöm, de sajnos nem vagyok állatkínzó. Egy boraras fajt szerettem volna, azt néztem ki, de hát esélytelen.

2016. jan. 17. 16:21
 4/6 A kérdező kommentje:
Az anubias fajok azok azok, amelyek csak fél évig bírják a víz alatt?
2016. jan. 17. 16:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy nincs amano...

De pl zebracsigát is tehetsz bele, vagy más olyat, mai nem igazán szaporodik.


Az anubiasok bármeddig bírják víz alatt.

Lehet, hogy költséghatékonyság és algamentesség miatt szárazon nevelték, mint ahogy sok más vízinövényt is.

Ezek megsínylik a víz alá helyezést, de nem pusztulnak el tőle. Elhullajtják a leveleiket, miközben "akklimatizálódnak", de megszokják az új környezetet, és utána bármeddig elélnek.

Neked az egyik legstabilabb növény lehetne az anubias nana, kb azzal kockáztatsz a legkevesebbet.

2016. jan. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor még utánaolvasgatok az igényeinek, de nagy valószínűséggel anubias nanat és a jávai mohát választom.
2016. jan. 17. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!