Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek jó összeállítás-e...

Bistyu kérdése:

Szerintetek jó összeállítás-e kezdő akvaristának: sziámi harcoshal, törpe páncélosharcsa, gyöngy dánió (galaxy razbóra)?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Karácsonyra kaptam egy sziámi harcoshalat, és ez eldöntötte régi tervemet, hogy valamikor lesz egy akváriumom, de a kezdőknek ajánlott "minél nagyobb, annál jobb" akváriumot csak egy 54 literes szett erejéig tudtam felvállalni. Alaposan utánaolvastam, és még mindig kételyeim vannak, de úgy tűnik, hogy működőképes lehet, ha 3 fiú és 5 lány törpe páncélosharcsát telepítek elsőként a betta aksijába (a 6-8 gyöngy dánió 2-3 hónappal utánuk jönne). Fenntartásom amiatt van, hogy a két társhal-fajta mennyire bírná a 25-26 C-osra belőtt vizet (meg lesz nyár is, ugye), ráadásul a díszhal-kereskedésben azt mondták, hogy a törpe páncélosharcsa kényes, mert sok megrendelt hal pusztult el náluk, a gyöngy dánióval kapcsolatban viszont bíztattak (panda páncélosuk szinte folyamatosan van néhány, a sarlófoltosról viszont végképp lebeszéltek).
2016. febr. 5. 18:29
 1/5 Platypus ***** válasza:
A Bettának inkább 27-28 fokos víz kell, ez pedig a többinek már sok, nem csak nyáron.
2016. febr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
7%

Nem jó, sőt, a lehető legrosszabb. A kezdő akvarista előbb olvasson át 2-3 magyar nyelvű akvarisztikai szakkönyvet, majd kezdjen guppival, plati-val és xifó-val. A sziámi harcoshal rendkívül erős területvédő ösztöne miatt csak kifejezetten nagy akváriumban tartható, legfeljebb 1 hím + 1-2 nőstény társításban. Még ilyenkor is van esély arra, hogy a hím megöli a nőstényeket. Szigorúan nem társítható más halakkal! Ők hárman 54 literbe már szinte sokan is vannak !

Ezek alapján erős kétségeim vannak, hogy mennyire alapos volt az utánaolvasás, mert a leírt tervek olyanok, mintha halak közti állatviadalt kívánna a kérdező tervezni és emellett hallevest létrehozni.

2016. febr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű, hogy a harcoshal bántja a többit. Nálunk is több hallal van együtt köztük nőstény bettákkal és egyet sem "ölt meg".
2016. febr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdőnek inkább : guppy,platt,xifo vagy molly lenne jó !!
2016. febr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én kérek elnézést, amiért nem akartam a bettát hét deci vízben tartani, amíg megdöglik. A betta adva van, az 54 l-es aksi adva van. A harcsa-kérdés pedig olyanoknál, akik ilyen adottságok mellett kezdő akvaristának merészelik magukat nevezni, nem megkerülhető, márpedig 54 literesben a corydoras hastatus, panda ill. pygmaeus tartható, mindegyik rajhal.
2016. febr. 5. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!