Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Low tech akvárium? (képek)

Low tech akvárium? (képek)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Régebben sokat lógtam itt, sokat tanultam az idő alatt amíg a kérdezők problémáira kerestem a válaszokat. Jelenleg most ezen az akván ügyködöm, 2 hetente van átlag hétvégén karbantartás, ilyenkor változtatok, metszek, alakitok rajta.


Február 18. (jelenlegi állapot): [link]


Januári állapot: [link]


2015.nov.18 az inditás, saját akváriumokból kivett növényekből : [link]


85x40x45 cm, tápozás: TF Planter, TF Macro, Neptun carbo, Aquaplant tabletta a talajba. Co2 nincs, 3x18watt 6500 k fény 12-14 órában, mellé időzítve 6 órában 1x25 watt sylvania grolux. Csapvizes akva, a párolgás pótlás lágy víz.


2016. febr. 21. 05:24
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
nekem a januári tetszik, az a zöld rész olyan mint egy kis legelő :D + szeretem az élénk zöld színt. de am mi is a kérdés?
2016. febr. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1-válaszoló nincs kérdés, csak gondoltam megmutatom, kérdőjel nélkül nem engedi a gy.k kiírni.
2016. febr. 21. 06:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez egy díszakvárium, szép a színhatás és láthatóan a növények is jól érzik magukat. Nem annyira low-tech, legalább is az én 50-60 évvel ezelőtti akváriumjaimhoz képest. Akkoriban egy levegőporlasztó jelentette a csúcsot.Azzal azért nyilván tisztában vagy, hogy eredeti élőhelyükön a neonhalak nem ilyen környezetben vannak.
2016. febr. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hmm jól néz ki meg is jott a kedvem csak nem akarom ilyen kishelyre zarni a halakat
2016. febr. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Gratulálok, szép lett.

Jól példázza azt, hogy az akvarisztikához kell egy nagy adag szűnni nem akaró tudásvágy.


Látod, máris kaptál egy kritikát a #3-mastól. :)

Ezzel nem azt mondom, hogy akkora hiba lenne neonokat tartani, semmi gond nincs vele, de az is igaz, hogy ha az akvarisztika alapjai a természet leutánzásáról szólnak, akkor magasabb szinten is lehet ez a cél. (pl biotóp akváriumok)


Gratulálok hozzá, de nem csak mint végeredményhez, hanem a becsülendő úthoz, amire léptél.


Mindig lesznek olyan témák, amibe bele lehet mélyedni. Lehet, hogy pár év múlva valami ritkaság szaporításával fogsz próbálkozni, vagy komolyabb biotóppal, vagy növényessel...

Szerintem ráéreztél arra, hogy az a jó ebben a hobbiban, hogy sosincs vége, mindig lehet új dolgokban tanulni, fejlődni...

2016. febr. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
jó lett nekem még talán jobban is tetszik. számomra egy csapat galaxy razbórával lenne tökéletes.
2016. febr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 elwera ***** válasza:
nagyon szép a növényzet
2016. febr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen a neonok nem igazán valók bele, örököltem őket, 8 db belőlük már 4 éves múlt, vigyázok rájuk amíg csak lehet, alacsonyan tartanak a növények minden szintet, nincs túltápozva így szerintem hosszú életük lesz.

Most igazából csak növényfajokat gyűjtök, minden akváriumba mást, olyanokat amik co2 adagolás nélkül megmaradnak, közepes fényerővel.


5-ös válaszoló Próbálkozom mindennel ami kezdőknek segíthet, megy a dolog egyenlőre, majd látjuk mi lesz belőle, nagyon megy a facebook csoport amihez csatlakoztam, kevés időm van mellette, még szerintem kell egy év mire kialakul minden, egyenlőre ez van: https://www.youtube.com/watch?v=-JK5ht3Vs8Y

2016. febr. 22. 19:14
 9/9 A kérdező kommentje:
Tac/low tech 2. hely [link]
2016. ápr. 28. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!